Drony pro Vovu

Praha / Organizer: Monika Nedvědová moc.liamg@avodevden.akinom

{}
0 %

Drony pro Vovu

Amount raised 185 155 Kč of 150 000 Kč goal
Left -158 days
123 % z původního cíle
The campaign has ended 08. November 2023

Help by sharing

Když jsem v roce 2018 začala pracovat jako průvodce v černobylské zóně bylo mojí motivací pomáhat babičkám a dědečkům, kteří v této černobylské zóně žijí.

Nikdy by mě nenapadlo, co se stane dál. Během těch roků na Ukrajině se z lidí, kteří se o mé turisty starali, stala moje rodina, protože vlastní rodiče už dávno nemám, stali se jimi oni.

Oni tu pro mě vždycky byli. Získala jsem také sestru a bratra, protože samozřejmě mají i svoje vlastní děti. A ty jejich děti mají své protějšky a své děti. Nakonec jsem tedy získala to nejcennější co člověk může mít, poměrně velkou rodinu.

Vova, manžel “mojí sestry” se šel okamžitě hlásit k armádě, protože je profesionální voják, dostal se přímo do speciálních jednotek prezidenta. A celou tuto válku žádnou mojí pomoc nepotřeboval, až na dvě baterie a tři spacáky, proto jsem se mohla soustředit na pomoc civilistům z Černobylu a okolí. Následně i na pomoc lidí v černihovské oblasti a nakonec i lidí žijící v chersonské oblasti. A to samozřejmě díky obrovské podpoře vás všech. On, ani nikdo z jeho jednotky si nikdy nevzal nic, co by nepotřeboval, vždy kladl důraz na to, že civilní obyvatelé daných lokalit pomoc potřebují více než oni.

Jak sbírka pomůže?

Jednotka, kde Vova působí, potřebuje akutně dva drony DJI MAVIC.

Na jeden (DJI MAVIC 3 FLY MORE COMBO) se nám již podařilo finanční prostředky získat,

Potřebujeme však prostředky na druhý: a DJI MAVIC 3T - Thermal, což je nesmírně drahá hračka, která má ovšem termovizi a je tak pro celou jednotku životně důležitá.

A mě se krátí čas, za 10 dnů bychom s nimi měli odjet. Sbírka, kvůli objednávce dronů musí být ukončena nejpozději 11.11. Chtěla bych poprosit vás všechny o pomoc!

Když ještě 1500 lidí pošle pouhých 100 Kč, akce se podaří. A stovka není příliš peněz, i ta stačí k záchraně života někoho jiného.

Drony následně sama zavezu přímo na frontu a předám, celou cestu budu dokumentovat, abyste vy všichni, co se na pomoci podílíte mohli vidět, jak se nám společný plán vydařil. Kdyby se našel někdo, kdo by mohl darovat přímo dron, prosím o kontakt do zprávy.

Na fb mě najdete pod jménem Monika Nedvědová - ta s červenými vlasy, to si nikdo nesplete :)

Děkuji vám všem!

O situaci podrobněji

Když začala válka, svět se pro mě na několik minut zastavil. Představte si, že tam kde žije vaše rodina nastane stejná situace. Snažila jsem se je z Ukrajiny dostat, ale nechtěli. Chtěli bránit to, co roky budovali. Všichni žijí v kyjevské oblasti, jen 10 minut od hranic s Černobylskou zónou. Odpoledne už u nich ve vesnici stály tanky. Okupace trvala 40 dnů a většinu času jsem s nimi neměla žádné spojení, netušila jsem, zda jsou ještě naživu, nevěděla jsem, co se děje na místě. Ihned poté, co nepřátelská vojska odtáhla, jsem tam jela. Všichni byli díky bohu na živu. Ale pohled na ně nikdy nezapomenu. Byli hubení, zničení, bílí jako stěna. V ten moment jsem se zařekla, že cokoliv budou potřebovat pomohu jim. Jednou o tom všem napíšu knihu, protože za dobu humanitární pomoci na Ukrajině mě potkalo už mnohé.

Jenže teď přišla chvíle, kdy tu pomoc právě oni potřebují. Jsou na frontě, jen pár kilometrů od Adijivky, kdo se o válku na Ukrajině ještě pořád zajímá jistě ví, že to, co se děje tam, začíná připomínat masakr z loňského roku u Bachmutu.

Potřebují dva drony, které jim pomohou zůstat na živu, bez nich je situace na frontě velmi nepřehledná, nejsou schopni monitorovat ruské pozice a efektivně se bránit a útočit, jednotka má obrovské ztráty. Podotýkám, že se jedná o drony civilní, nikoli vojenské a slouží výhradně k ochraně této jednotky. Drony nebudou sloužit jako zbraň.

Většinu těch kluků znám osobně a rozhodně mi to tedy není jedno. Myslím si, že Vova si tuto pomoc zaslouží. Dostal vyznamenání za záchranu životů, kdy mnohokrát vytáhl svoje raněné a mrtvé a pod palbou je odvezl do nemocnic. Mnoho kluků díky tomu zachránil, na svůj život přitom nedbal. Je to takový rebel, způsobuje nám vrásky, ale jsme na něj za to nesmírně hrdí :)

Z kluků se kterými bojuje se stali jeho kamarádi, několik z nich mu bohužel zemřelo v náručí, doslova, a on to šel následně oznamovat jejich rodinám. Nikdo z nás si neumíme tak úplně představit, co ti kluci prožívají. Přitom jediné co chtějí je to, aby Rusové konečně táhli odkud přišli, aby oni a jejich rodiny mohli žít v bezpečí, v zemi, která má budoucnost, kde budou moci pracovat, studovat a vychovávat rodinu. A já si přeji to samé, a myslím si, že i vy.

Občas si přijdu úplně sama proti všem, holka, která se rozhodla spasit svět. A vím, že jednotlivec nemá žádnou sílu a nic nezmění, bez podpory další řady jednotlivců, jenže kdyby nebyli jednotlivci, kteří jezdí na Ukrajinu pomáhat, kde by dnes ta válka byla? Vova vždy říká: "Nebýt vás, volontérů, kteří nám dobrovolně a mnohdy za své vlastní peníze pomáháte, pravděpodobně bychom už dávno byli mrtví a válka by byla prohraná." Věřím, že i moje pomoc zachránila pár lidem život, pravděpodobně jich nebylo moc, třeba pouze jeden, ale každý lidský život se počítá. A za to vám velmi děkuji.


Poděkování a nová prosba o pomoc

08. 01. 2024

Milí dárci, drony, na které jste přispěli v této sbírce již pracují v Doněcké oblasti a ve směru Kupjansk. Dále jsme na zkoušku přivezli speciální ponožky a vložky do bot. Chtěli jsme vědět, jak se osvědčí, a chlapi jsou z nich nadšení. Přitom taková blbost, která dokáže chlapům v zákopech ochránit nohy :) Více se dočtete níže. Vova je po několika operacích již v domácím ošetření a já s ním, díky bohu, mohla oslavit Nový rok, obrazně řečeno samozřejmě, teď se to totiž u nás nenese v duchu oslav, ale spíše v duchu toho, že děkujeme za to, že jsme ten těžký rok všichni přežili a ze všeho nejvíc si přejeme, abychom přežili i ten další.

Nicméně, jeho boj není ještě úplně u konce, zhruba za měsíc ho čeká poslední operace, bohužel bude třeba, aby mu do nohy vložily implantát patní kosti, neboť původní kost je prostě v háji. Každopádně dopadlo to, jak nejlépe mohlo, vzhledem k situaci, a i on vás všechny zdraví a děkuje za podporu. Takové štěstí bohužel neměl jeho kamarád, člen jeho jednotky, který zemřel krátce poté, co jsme z fronty odjeli. Upřímnou soustrast jeho rodině, je nám to nesmírně líto. Zanechal po sobě děti i manželku, s kterými teď budeme v kontaktu a pokusíme se jim pomoci.

A protože nás chlapi moc prosili o další dodávku pomoci, rozjíždíme novou sbírku, která má klukům trošičku pomoci před jarní ofenzívou. https://www.znesnaze21.cz/sbirka/andele-pro-armadu-pomozme-ukrajinskym-vojakum-pred-jarni-ofenzivou  Budeme vám moc vděčí za podporu a šíření sbírky.

Děkujeme.

Aktualizace stavu Vovy.

06. 11. 2023
Vova má polámané končetiny, tržné rány a popáleniny. Naštěstí je mimo ohrožení života. Doufáme, že šikovný chirurg dokáže zachránit i obě nohy. Vypadá to nadějně. Určitě mohu slíbit to, že až povezeme jeho klukům drony, zastavíme se za ním v nemocnici. Ráda bych, aby se nám podařilo splnit cíl naší sbírky. Nerada bych ještě někdy v budoucnu slyšela takový telefonát, jaký jsem musela přijmout dnes dopoledne, protože tak jako vy, chci i já oslavit vánoční svátky se svou rodinou.Všem vám děkuji za podporu, nezklamme je!
A já nezklamu vás.

124 donations

“Sláva Ukrajině a klukům ”
373 Kč — Anonymous donor 5 months ago

100 Kč — Anonymous donor 5 months ago

777 Kč — Anonymous donor 5 months ago

2 112 Kč — Anonymous donor 5 months ago

“Převod ze sbírky Tatry pro ukrajinskou armádu”
30 000 Kč — znesnáze21 5 months ago

778 Kč — Anonymous donor 5 months ago

252 Kč — Vlasta 5 months ago

9 999 Kč — Ondřej Lagner 5 months ago

252 Kč — Anonymous donor 5 months ago

“Díky všem co bojují a pomáhají! Sláva Ukrajině!”
333 Kč — Radek 5 months ago