Dron pro Olexje

celá ČR, Vítkov / Organizer: Nataliia Smetanska zc.voktiv-cvs@aksnatems.drsas

{}
0 %

Dron pro Olexje

Amount raised 0 Kč of 89 734 Kč goal
Left -120 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 16. December 2023

Help by sharing

Dobrý den,

chci se podělit o příběh mého bratra, když začala válka, všichni byli v šoku z toho, co se děje, kam běžet, co udělat…

Olexj odvezl svou rodinu na relativně bezpečné místo a sám se přihlásil do armády, i když není profesionální voják a začal bránit své město.

Koupil si veškeré taktické vybavení a začal pomáhat uprchlíkům. Hledal pro ně ubytování, vozil potravinovou pomoc, stejně jako jeho rodina. Když viděl, že je potřeba pomoc, hned to udělal.  

Přišel čas a jeho poslali do Bachmutu. Sami víte z novin, jaké to tam je, opravdový horor. Jeho úkolem bylo dovézt munici a vyvézt zraněné a mrtvé. Nebyli připraveni, nevěděli, co na ně čeká, co uvidí a zažijí. Na jeho skupinu zaútočil dron a shodil bombu. Mnoho z nich zemřelo, Olexj dostal kontuzi. Bylo to špatné, ale neštěstí  je na živu a celý. Nikdo nebude nikdy připravený na to, že kamaráda, kterému důvěřuješ, bude zraněný, bez ruky, bez nohy ... Týden se nemohli z místa evakuovat, neměli léky, potraviny, bylo chladno a oni nevěděli, jestli to vůbec přežijí. Navíc museli odrážet útoky nepřítele. Po týdnu se jim podařilo odsunout do bezpečí a najít lékařskou pomoc. Bratr strávil několik týdnů v nemocnici a prošel rehabilitací.

Potom, co zažil, se rozhodl udělat si kurz na ovládání dronu. Prodal auto a koupil si dron MAVIK 3E. Půl roku ho používal ve prospěch Ukrajinské armády a pomáhal při různých úkolech, získávání důležitých informací atd. Při jedné akci byl však dron zničen ruskými komplexy REB.

Jak sbírka pomůže?

Ráda bych bratrovi pořídila nový dron, aby jednotka, ve které bratr působí, byla dostatečně chráněna.

Doufám, že se každý otec vrátí domů z války za svou rodinou, budou šťastní a dokážou vybudovat stát, ve kterém budou v bezpečí.

Každému z dárců chci předem poděkovat za každou darovanou korunu, moje rodina si moc toho váží. Doufám, že tak pomůžeme zachránit spoustu životů. 

Dron osobně pořídím a předám bratrovi. 

Moc děkujeme.