Dívčí klub

Vítkov / Organizer: Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Tunnel Vítkov zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Dívčí klub

Amount raised 1 200 Kč of 21 000 Kč goal
Left -6 days
6 % z původního cíle
The campaign has ended 30. November 2023

Help by sharing

S klubem Tunnel usnadníme dospívání dětem z vyloučených lokalit!

Jsme nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Tunnel Vítkov – tzv. klub, který pracuje s dětmi a mladými lidmi od 6 do 26 let z převážně vyloučených lokalit. Rodiny zde čelí vysokým nájmům, potýkají se s velkým nedostatkem pracovních příležitostí v okolí a jsou vystaveny chudobě a zadluženosti.

Rodiny si často musí volit mezi dvěma základními potřebami – buď zaplatí potraviny, anebo bydlení.

Na další základní potřeby, jako je například hygiena pro ženy nebo ústní hygiena, už nemají žádné prostředky. To vše vede k ohrožení zdraví dětí a mladých lidí, ale i k sociálnímu vyloučení, také vysoké absenci ve škole, protože dívky v době menstruace raději nechodí do školy, neboť nemají hygienické potřeby.

Pomoc našeho klubu

Prostřednictvím našeho klubu je toto možné v rámci preventivních aktivit ovlivnit – např. programem zaměřeným na důležitost ústní hygieny – mít svůj vlastní kartáček na zuby a naučit se jej správně používat a využívat jej. V budoucnu se i tento malý krok může výrazně vyplatit nejen pro naše klienty, ale i v podobě státu ušetřených financí vynaložených za poskytnutí zdravotní péče.

V našem nízkoprahovém zařízení jsme zavedli i „Dívčí klub“. Jedná se o čas a prostor vyhrazený jen pro dívky. Věnujeme se zde citlivým a preventivním tématům (fyziologické změny, menstruace, sex) v oblasti dospívání. A proč to děláme? Usilujeme o to, aby byly naše dívky zdravé (docházely pravidelně k lékaři), informované (znaly své tělo i možnosti) a aby byly jejich šance vyrovnané tak, jako u jejich vrstevnic.

Nemáme však dostatek prostředků, abychom mohli pokrýt potřebnost. To se ale změní díky Vašemu příspěvku! Budeme na Opavsku schopni pomoci tam, kde je to opravdu potřeba.

Moc si vaší pomoci vážíme, DĚKUJEME.

2 donations

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Děláte úžasnou práci. Přeju vám hodně sil a naděje 🌟”
1 000 Kč — Klára Svobodová 1 year ago