Delfinoterapie pro Bojovníka Nicolase

Cheb / Organizer: Ivana Úblová,DiS. zc.manzes@elierim

{}
0 %

Delfinoterapie pro Bojovníka Nicolase

Amount raised 145 756 Kč of 120 000 Kč goal
Left -1479 days
121 % z původního cíle
The campaign has ended 05. July 2020

Help by sharing

Nicolas je i přes nepřízeňosudu usměvavý šestiletý kluk. Od narození je vážněnemocný. Po komplikovaném porodu má za sebou sedm náročných operací a další hočekají. Jako každé dítě má své vlastní sny, i když ty jeho se tak trochuliší od běžných dětských přání. Chtěl by si alespoň jednou vživotě zaplavat s delfíny.

Terapie je však časově náročná, a hlavně velmi drahá. Vzhledem k tomu, že péče o syna je pro mě finančně nákladná,je prakticky nemožné takovou léčbu zajistit výhradně ze svých prostředků.Jste pro nás tedy jedinou šancí, jak Nikymu splnit jeho sen. Sen, který léčía pomáhá...

Budu vám nesmírně vděčná, když se zapojíte.❤️

Dneska už všichni víme, že zázraky si děláme sami. Nakonec ani nejde o to, kolik sevybere, ale jde o pocit, že umíme vzít za jeden provaz a dokázathlavně sami sobě, že nám svět někde venku, za našim prahem, není úplnělhostejný.


Delfinoterapie, jak se této léčebné metoděříká, je jednou z terapií pomocí zvířat. Během terapie se využívá pozitivníhovlivu zvířete na člověka. Ta nejbližší, pod vedením českého lektora, je v Turecku.Pro více informací o této terapii - viz odkaz: http://www.delfinoterapie.cz/ nebo zde.

Nicolasův příběh

Nicolas trpí hydrocefalem,dětskou mozkovou obrnou, mentální retardací, epilepsií, poruchou řeči a máproblémy se soustředěním.

Krátce po narození se Nicolasovi začal v hlavičce hromaditmozkomíšní mok. V prvním týdnu svého života se tak poprvé a bohužel nenaposledy ocitl na operačním sále. Prodělal cca padesát punkcí z mozku. Nakonecmu byl voperován tzn. shunt – hadička, která odvádí přebytečný mozkomíšní mokdo dutiny břišní, aby se mohl dále vstřebávat do krve. Niky však o svůj životbojuje jako lev. Je spontánní, upřímný a bezprostřední víc než všichni ostatní.

V současné době je mým největším přání, aby můj syn poortopedické operaci obou dolních končetin znovu chodil. První krůčky přišlypřed třetími narozeninami. Pak udeřila zákeřná noční epilepsie. Podruhé se toNikymu znovu podařilo až před necelým rokem. Přestožemáme před sebou ještě kus cesty, věřím, že se Nicolas opět sám postaví na nohy.

Díky, jste pro mě andělé! Máma Ivana

Zdravíme z lázní Bělohrad

28. 04. 2021

Dovolujeme si pozdravit celý tým a všechny naše příznivce a dárce z rehabilitačního ústavu z lázní Bělohrad, kam jsme hned  přijeli po sejmutí sádrové fixace na levé noze. 

Dne 4.3. 2021 došlo před plánovaným psychologickým vyšetřením k úrazu levé dolní končetiny u Nicoláska, kdy s ním řidič sanitky nešťastně upadnul na schodech v budově zdravotnického zařízení a zlomil mu nohu. U Nicoláska došlo ke zlomenině lýtkové kosti na levé noze a Níky se tak učí znovu od začátku chodit. Plánovaná kortikoterapie na dětské neurologii v Thomayerově nemocnici v Praze byla pro druhou pozitivu na Covid i zlomenou kost opět přerušena do uzdravení nožky. Bohužel, ale reálně hrozí rozpad kognitivních funkcí. 

Je mi líto, že nemohu napsat příznivější zprávy, ale stále věřím, že vše opět překonáme.

Situace se nám bohužel hodně zkomplikovala. 

S přáním všeho dobrého 

Ivana Úblová,DiS.

188 donations

“Přeji ať máš radost ze života, kloučku”
1 100 Kč — Míša 4 years ago

“Nicolasku hodně zdravíčka bojovníčku❤”
450 Kč — Petra Wartová 4 years ago

“Hodně sil! <3”
600 Kč — Jolana La Li 4 years ago

“❤”
500 Kč — Jana Zachařová 4 years ago

“Šikulo, ať se ti s delfíny krásně plave!”
450 Kč — Ilona Babkova 4 years ago

160 Kč — Anonymous donor 4 years ago

450 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Hodně sil, máme tě rádi!”
300 Kč — Jaroslava Zachová 4 years ago

140 Kč — Anonymous donor 4 years ago

350 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
109 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
46 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!
92 %

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!