Dejme šanci rodině z ubytovny

Hrochův Týnec, Čankovice / Organizer: Růžena Gašparová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Dejme šanci rodině z ubytovny

Amount raised 0 Kč of 50 000 Kč goal
Left -377 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 05. June 2023

Help by sharing

Růženka a Michal jsou rodiče, kteří se snaží vytvořit svým 2 dětem bezpečný domov, ale nezbývá jim nic jiného než bydlet na ubytovně. Život jim totiž příliš nepřál. Růženka se musela v mládí vyrovnat s rozpadem své biologické rodiny a se ztrátou domova a s kolotočem dalších nepříjemností, které následovaly. Momentálně je tak ráda, že se jí podařilo zajistit bydlení pro její rodinu na ubytovně a za podpory známých vybavit jeden pokoj tím nejnutnějším. Život na ubytovně není jednoduchý – rodina bojuje. U nich doma je čisto, je uvařeno, děti mají hračky a tráví čas se svou maminkou.

Snem těchto rodičů je najít pro jejich děti bezpečný domov.

Kéž by se tak Růženka mohla přestat bát a neustále hlídat, zda dítě nenajde injekční stříkačku a zda soused nevykopne dveře.

Jako by to všechno nestačilo, tak maminka začala trpět po narození dětí úzkostí a depresemi.

Nyní vyhledala pomoc odborníka, má nasazenou medikaci, která jí pomůže zvládnout nejistoty, které naplňují její dny.

Michal pracoval převážně v dělnických profesích, v době, kdy se situace rodiny zhoršila pomáhal zajistit péči o děti a chtěl být nablízko své přítelkyni a matce dětí – Růžence. V té době o stabilní zaměstnání přišel.

Nyní pracuje příležitostně, protože situace v jejich lokalitě na trhu práce není jednoduchá, a to i s ohledem na dopravní dostupnost místa, kde rodina žije. Pan Michal se snaží hledat zaměstnání – práce se nebojí. Pomáhá s distribucí potravinové banky, je dobrým otcem svých dětí a podporou pro svou partnerku.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na kauci a nájemné. Rodině tak pomůžeme ze začarovaného kruhu.

Starší z dětí – Luis začal nyní navštěvovat předškolku, která mu pomáhá překonat uzavřenost celé rodiny.

Mladší dcera Maruška je poměrně často nemocná, a tak nyní dětská lékařka odeslala děvčátko na vyšetření na alergologii s podezřením na velmi slabou imunitu.

Růženka je úžasná mladá žena, která se zajímá o svět okolo sebe, pomáhá své babičce, chce, aby její děti měly lepší život a získaly vzdělání.

Prosím podpořte tuto rodinu. Její situace je bez vaší pomoci těžce řešitelná a v okolí není nikdo, kdo by mohl pomoci zajistit finanční prostředky potřebné na pořízení bydlení. Růženka sama se snaží podává žádosti o městský sociální byt, zatím však marně. Sbírka by výrazně zlepšila situaci rodiny, a především nezletilých dětí – Luise a Marušky, kteří by získaly stabilní domov, čímž by si mohla maminka konečně ulevit od svých obav.

Pojďme společně poskytnout těmto dětem šanci na šťastné dětství a darujme jim možnost fungovat v „normálním“ světě.