David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Praha / Organizer: Jan Masař zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Amount raised 691 832 Kč of 360 000 Kč goal
Left 48 days
192 % z původního cíle
The campaign has ended 05. August 2024

Help by sharing

David byl před nehodou velmi aktivní člověk, věnoval se sportu, především silniční cyklistice. Spolu s manželkou byli vášniví turisti, rádi vyráželi do hor na túry a v práci se na něj kolegové mohli vždy spolehnout. Rád a bez zaváhání pomohl každému, kdo potřeboval.

Když se blížily jeho 51. narozeniny rozhodl se pořídit si nové silniční kolo. V den po svých narozeninách vyrazil na tomto kole na obvyklý trénink, protože se připravoval na nadcházející závodní sezónu amatérských cyklistů. Aniž by tušil, byl to jeho poslední trénink na dlouhou dobu.

Na své trase po křivoklátských lesích sjížděl z kopce a na mokrém úseku se mu smeklo přední kolo, vyletěl ze zatáčky do příkopu a vážně se zranil.

Ještě si sám stihnul zavolat záchrannou službu. Rakovničtí záchranáři ihned přivolali leteckou záchrannou službu, která ho transportovala do Motolské nemocnice. Zde prodělal několik operací.

Vyšetření prokázala několik zlomených obratlů, přerušenou míchu, propíchnutou plíci a zlomenou lopatku. Následkem této nehody je David ochrnutý od prsou dolů. Snaží se sžít s invalidním vozíkem i novou životní situací.

Nyní je David hospitalizovaný na spinální jednotce FN Motol, podstupuje rehabilitace a ještě ho čeká dlouhá cesta, než se bude moci alespoň částečně vrátit k životu, na který byl zvyklý. Nicméně rozhodně nic nevzdává, nadále chce být aktivní i přes svůj handicap.

Jak sbírka pomůže?

Protože je David člověk se srdcem na pravém místě, který si o pomoc nikdy neřekl, ale naopak rád pomohl ostatním, nyní bychom jménem rodiny a kolegů rádi poprosili o pomoc my.

Výtěžek sbírky půjde na financování rehabilitací, pomůcek k rekonvalescenci, úpravě bydlení, auta a případně na upravené sportovní pomůcky. 

Děkujeme vám.

Patrons 1

3050

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3050. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

297 donations

“Davide buď silný. Důležité je, že jsi pořád mezi námi. Držim pěsti kamaráde.”
1 000 Kč — Vláďa Adam 2 weeks ago

“QR platby 27.5. - 2.6.2024”
3 323 Kč — QR platby 2 weeks ago

“Drž se a nevzdávej to. ”
1 221 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Přeji hodně sil. Věř si a nic nevzdávej!”
3 007 Kč — Petr Píša 3 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 221 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

100 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“QR platby 21.5.-26.5.2024”
3 000 Kč — QR platby 1 month ago

“Myslíme na tebe Dejve. ❤️😥❤️🤗 ”
3 833 Kč — Tomáš a Marcelka 1 month ago

1 000 Kč — Bohumil Dlubal 1 month ago