Daruj vzdělání a život

Říčany / Organizer: Daniel Urban zc.murtnec@leinad.nabru

0 %

Daruj vzdělání a život

Amount raised 76 043 Kč of 36 288 Kč goal
Left -971 days
210 % z původního cíle
The campaign has ended 04. April 2020

Help by sharing

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc se čtvrtým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát v dobách Nikoly Šohaje loupežníka to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život sobě, ale i svojí rodině. Škola bude mít od letošního roku trvale učitele z ČR, kteří se zde budou věnovat i mimoškolním dětským aktivitám. Naše pomoc bude směřovat hlavně do této oblasti a také již tradičně do školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním, hlavně sportovním aktivitám. Loni se i díky našemu přispění vybudovalo sportovní hřiště, letos půjde naše podpora opět do něj - je třeba jej ještě rozšířit, aby ho mohlo využívat víc dětí.

Do třetice se jedná o Polikliniku v Koločavě, která za poslední 4 roky udělala obrovský skok, kdy se postupně podařilo zrenovovat dvoupatrovou budovu. V poliklinice bezplatně léčí místní seniory, kteří by jinak na zdravotní péči nedosáhli. Do nemocnice opět nakoupíme zdravotní pomůcky, které se používají při výjezdech k první pomoci.

Vloni jsme se stali ambasadory značky pořádného oblečení BUSHMAN a právě tato firma se stala patronem letošní sbírky. Až do výše 30 000 Kč dá za každou korunu od Tebe jednu korunu vlastní! „Je nám ctí moci rozšířit partnerství s Janou a Danielem v souladu s našimi hodnotami o další formu pomoci,“ říká zakladatel značky BUSHMAN Jindřich Melichar.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Každý, kdo pomůže, si kromě dobrého pocitu odnese naší speciální HERO samolepku! Pošleme mu ji poštou. Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Pojďte do toho už po šesté s námi!

07. 01. 2022

Ahoj, obracím se na Tebe s velkou prosbou. Jak jistě víš dlouhodobě se věnujeme získávání finančních prostředků pro tři základní školy v Zakarpatské oblasti na Ukrajině.

Školy jsou určené pro děti z chudých rodin a jen díky pomoci z ČR mohou školy poskytovat alespoň nějakou školní a mimoškolní výuku.

Celé to probíhá tak, že koordinujeme přímo s řediteli škol co nejvíc potřebují (jedná se většinou o školní a sportovní potřeby, případně vybavení do kroužků volného času).

Už se nám takhle s mojí Janičkou během pěti let podařilo do škol dovést věci za víc jak 300 000 Korun. Za 100% toho co vybereme, vždy nakoupíme osobně věci buď v ČR nebo na UA a pak je naložíme do aut a osobně je s Janičkou je předáme přímo ředitelům škol. 


Letos jsme u Znesnáze21 založili sbírku už v pořadí šestou. Bohužel v době covidové se nám se sbírkou tolik nedaří.

Sbírka končí za cca třicet dní a my máme zatím jen 22%. Zakládáme si kontinuitě naší pomoci a na rok 2022 už máme připravené co chceme podpořit.


Pokud můžeš, pošli nám prosím nějakou korunu (opravdu každá koruna se počítá).

Nebo sbírku alespoň sdílej mezi svoje přátele a rodinu. Mockrát ti za to s Janičkou děkujeme

Odkaz na sbírku zde:

https://www.znesnaze21.cz/sbirka/daruj-vzdelani-a-zivot-vi?fbclid=IwAR36JO-twCUk9YyBovoiz9ysoX0v-dOef458yAKcOfEjmkEZWajp5Gla-2w#o-sbirce

Už je to tam!

01. 12. 2021

Celá částka, která se vybrala těsně před začátkem covidu, už je na svém místě. Za poslední část peněz ze sbírky a to 35 000 se zakoupila krásná kuchyňská linka, která se nainstalovala v domě dětí v Koločavě! Děkujeme Nyní sbíráme síly na uveřejnění nové sbírky. Půjdete do toho s námi?

Jana a Dan

Konečně se podařilo dopravit část pomoci!

02. 03. 2021

Naše sbírky jsou založené na tom, že doručujeme zakoupené věci na Ukrajinu osobně. To bohužel v době covidové nejde. Nicméně za část loni vybraných peněz, jsme zakoupili, potřebné věci pro školu v Negrovci a také pro dětský dům ve Vilšanech. Jednalo se o benzínový generátor, který bude škola používat na mimoškolní aktivity a zároveň bude k dispozici hasičům, kdyby byl potřeba u zásahu. Další věc kterou jsme poslali, byl šicí stroj pro dívky v dětském domově. Děkujeme PresHranice.eu, že nám jako náš partner pomohla věci dovést. A to v ,,zánovním" autě které se pořizovalo pro koločavskou lékařku. Ostatní peníze budou použity ve škole ve Svaljavě, snad je letos dovezeme. O dalším postupu budu informovat.

Patrons 1

Bushman

Partnerem této sbírky je Bushman.

39 donations

2 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

300 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

10 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

300 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Moc se těším na reporty z cesty, na radost Vaši i obdarovaných. Přeji, ať vše proběhne bez zásadních problémů, ať si Fanda s Barčou rozumějí a vyspíte se v teple!”
300 Kč — Pegyna 3 years ago

Discover more

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
36 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Kocour Miki potřebuje léčbu, pomozte mu vrátit se domů
96 %

Kocour Miki potřebuje léčbu, pomozte mu vrátit se domů

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
98 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci