Dárek k Mílovým 75. narozeninám? Zařízení pro přesun!

Praha, Horní Měcholupy / Organizer: Vladimíra Kalivodová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Dárek k Mílovým 75. narozeninám? Zařízení pro přesun!

Amount raised 85 095 Kč of 63 440 Kč goal
Left -733 days
134 % z původního cíle
The campaign has ended 18. April 2022

Help by sharing

Můj manžel Miloslav pracoval ještě tři roky zpátky jako starobní důchodce ve funkci vrátného na základní škole. Celoživotně má vřelý vztah k dětem a ony včetně našich vnoučat si ho moc oblíbily.

 Mílovi ale později diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, která se zprvu projevovala vcelku nenápadně. Nejdříve zakopával a později začal při cestě z kopce padat. Poměrně v krátké době musel opustit zaměstnání, jelikož nemoc postupovala rychle. Před dvěma roky ještě zvládal Míla chodit o berlích. Snažil se procvičovat nohy i ruce, jezdil na rotopedu. Před rokem se přidal i slabý třes rukou a síla z nich se rychle ztrácela.

 Pak už nezvládal ani chůzi o berlích a mechanický invalidní vozík se pro něj stal jedinou možností, jak se přesunout a dostat na jiné místo.

 Vyrovnat se s touto změnou bylo náročné, například u nás vždy řídil manžel, takže jsem si v létě 2020 musela udělat kondiční jízdy a začít řídit, abych ho mohla vozit k lékaři atp.

 Ještě na podzim v roce 2021 si byl Míla schopný s pomocí přesednout z vozíku do auta, pak se však zdravotní stav Míly natolik zhoršil, že ho už nohy neunesou při přesunu z vozíku do auta. Doma je nám obrovským pomocníkem zvedák, který jsme dostali od ZP. Do auta by byl možný přesun pomocí Zvedacího zařízení pro přemístění osoby, které montuje do auta.

 Cena takového zařízení je 61.000 Kč – bez odtahu auta k montáži tam i zpět. 

 I já jsem musela předčasně opustit zaměstnání, abych mohla 24 hodin pečovat o svého manžela. Asistuji mu s oblékáním, obouváním, přesunem, jídlem, hygienou i s léky. Jsme závislí na našem starobním důchodu a příspěvku na péči. Z toho však platíme terénní asistenční službu a ostatní výdaje.

 Mílovi by udělalo nesmírnou radost, kdybychom při přesunech nemuseli být závislí na sanitní službě, případně drahé taxi službě, která vezme i invalidní vozík. Ceny za odvoz navíc šplhají. Především by ale bylo skvělé moci manžela dovézt naším autem tam, kam je to zrovna potřeba – zvlášť když nám auto stojí před domem! Brzy manžel oslaví 75. narozeniny a my bychom mu rádi s kamarády přichystali překvapení, které ho nejen dostane do kolen, ale hlavně mu je pomůže kdykoliv přemístit. Návrat takové mobility je pro nás snem.

 Děkujeme za jakoukoliv pomoc, budeme za ni vděčni.

Manželka Eva a naši přátelé Kalivodovi, kteří se budou o sbírku starat.

Poděkování vám všem!

28. 03. 2022

Milí dárci, dovolte, abychom Vám všem poděkovali za Vaše štědré dary pro Mílu. Již jsme díky Vám mohli pořídit zvedací zařízení do auta pro zajištění mobility a také jednu z potřebných polohovacích postelí. Dvořákovi sehnali jednu postel, která už byla používaná, ale ve velmi dobrém stavu a za velmi příznivou cenu, kterou by využili při svém letním pobytu na chatě. 

Sbírka nyní ještě pokračuje, protože Dvořákovi potřebují ještě jednu polohovací postel, kterou by využívali ve svém bytě.  

Ještě jednou všem děkujeme za podporu všem, kteří přispěli. 

Moc děkuji za všechno. V. Kalivodová

41 donations

777 Kč — Karolína Vávrová 2 years ago

2 112 Kč — Jaroslava Bezchlebová 2 years ago

4 114 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Děkujeme za báječný nápad a odvahu. Lidé rádi pomáhají a je skvělé vědět jak ;-). Přejeme příjemné cestování...”
2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Magdaléna Jilečková 2 years ago

200 Kč — Adéla Ďurkechová 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago