Další pokroky pro Anielku: Darujme jí lepší budoucnost

Moravská Třebová / Organizer: Monika Almanová zc.manzes@bakkin

0 %

Další pokroky pro Anielku: Darujme jí lepší budoucnost

Amount raised 339 076 Kč of 390 000 Kč goal
Left -632 days
87 % z původního cíle
The campaign has ended 15. August 2024

Help by sharing

Anielka je naše vymodlená 4letá holčička, která se potýká s onemocněním způsobeným jejím velmi smutným příchodem na svět. Původně jsme totiž čekali dvojčátka – 2 holčičky, jedné ale na konci těhotenství přestalo bít srdíčko a zemřela. Anielka v té chvíli neměla kyslík, a tak došlo k těžkému poškození mozku.

Má nejtěžší formu DMO, spastickou kvadruparézu – ochrnutí všech končetin a centrální poškození zraku, mikrocefálii a epilepsii.

Prosím, pomozte nám podpořit Anielčin vývoj neurorehabilitační terapií – Feldenkraisovou metodou, která jí velmi pomáhá dělat pokroky, a to nám dává velkou naději. Feldenkraisova metoda je však velice nákladná a není v našich silách, abychom ji sami financovali. Proto jsme před 2 lety dělali naši první sbírku a díky hodným lidem jsme mohli absolvovat už mnoho lekcí této metody v ČR i zahraničí. S vděčností v srdci se díváme na to, co všechno Anielka už překonala a jak se vývojově posunula. I vy jste jí na této cestě velmi zásadně pomohli v předchozí sbírce. Už se nedusí při krmení, naučila se polykat i kousat stoličkami.

Mentálně je na tom nesrovnatelně lépe, dobře rozumí řeči. Dokáže se pohybovat plazením.

Začala více vnímat své ruce, o kterých dříve ani nevěděla. Zrak se také posunul. Umí nás obejmout, pohladit a je s ní legrace. Pro nás jsou to ohromné pokroky vzhledem k prognóze lékařů, kteří jí nedávali vůbec žádnou šanci na jakýkoli vývoj.

Avšak i ten sebenepatrnější pokrok je doslova vydřený. Péče o Anielku je nepřetržitá 24/7. Od rána do večera s ní neustále cvičíme, stimulujeme každou část těla, 3x denně dostává lekce Feldenkraisovy metody. I krmení a podávání vody zabere několik hodin denně. Zbytek času cvičíme fyzioterapii, speciální jógu, kraniosakrální terapii, hipoterapii a jiné léčebné procedury.

Jsme na vše s manželem sami, neznáme, co je to odpočinek, ani volný čas. I celou noc ji polohujeme, aby se nezhoršovala spasticita.

Jak sbírka pomůže?

Díky Vaší štědrosti jsem zvládla dokončit výcvik Feldenkraisovy metody v Rakousku.

Tento výcvik byl pro nás nesmírně důležitý, jelikož nám umožňuje lépe a dlouhodobě pracovat s Anielky postižením. Kromě toho, že denně pomáhám naší Anielce, snažím se také pomáhat i dalším potřebným dětem, ale kvůli náročné péči o Anielku, je to časově velmi omezené.

Prosíme o finanční podporu, abychom mohli Anielce i nadále umožnit lekce Feldenkraisovy metody v Česku i v zahraničí, včetně ubytování během rehabilitací.

Abych se i já, Anielčina maminka, mohla dále vzdělávat v této oblasti a mohla jsem tak stále lépe každý den pomáhat naší holčičce, ale i mnoha jiným nemocným dětem. Anielka bude také potřebovat speciální kočárek, který pojišťovna nehradí, a další kompenzační a rehabilitační pomůcky (speciální židličku, rehabilitační stůl).

Našim velkým společným přáním i s manželem je měnit osudy rodin s dětmi s postižením k lepšímu a šťastnějšímu životu.

Za každý dar vám velmi děkujeme!

Poděkování

14. 10. 2024

Milí dárci, chtěli bychom Vám z hloubi našeho srdce poděkovat za Vaši velikou štědrost a úžasnou nečekanou pomoc pro Anielku. Je to náš poklad, citlivá dušička, která od narození zápasí každý jeden den a my s ní. Není to vůbec jednoduché. Ale když vidíme, kolik lidí s láskou podává pomocnou ruku, tak nás to dojímá k slzám. Sbírky si ceníme jako vzácného daru. 

I když každému z Vás nezvládneme poděkovat osobně, tak věříme, že naši vděčnost a upřímný dík ucítíte aspoň takto na dálku🥰

Děkujeme💕

Rodiče Anielky

Patrons 1

Patronem sbírky je Martínek a jeho rodina

Patronem sbírky je Martínek a jeho rodina

244 donations

Anonymous donor 04.07.2024 252 Kč

Anonymous donor 04.07.2024 500 Kč

Anonymous donor 03.07.2024 373 Kč

Anonymous donor 03.07.2024 252 Kč

Anonymous donor 03.07.2024 200 Kč

Anonymous donor 03.07.2024 373 Kč

Anonymous donor 02.07.2024 100 Kč

Anonymous donor 02.07.2024 252 Kč

Anonymous donor 02.07.2024 252 Kč

Anonymous donor 02.07.2024 252 Kč