Další po–kroky malého Teodorka

Brno, Viničné Šumice / Organizer: Eva Jamrichová moc.liamg@aksirmaj.ave

{}
0 %

Další po–kroky malého Teodorka

Amount raised 140 493 Kč of 150 000 Kč goal
Left -403 days
94 % z původního cíle
The campaign has ended 12. March 2023

Help by sharing

Teodor je tříletý chlapeček fascinovaný okolním světem, je velmi zvídaví. Na svět přišel spolu se sestrou Vilmou. Porod proběhl bez problému a po 10 dnech v nemocnici mohly obě moje děti odejít domů, kde na ně čekal táta a starší bratr Janko. Všechno vypadalo v pořádku a užívali jsme si krásné společné dny.

Teo však hůře přibíral na váze a nejevil zájem o dění kolem sebe.

Mikrocefalie a další diagnózy

Ve 4. měsíci byl na základě neprospívaní hospitalizovaný v DFN v Brně. Zjistilo se, že Teo motoricky zaostává, má snížený svalový tonus, menší obvod hlavičky (mikrocefalie) a sníženou funkci štítné žlázy (hypotyreóza). Na magnetické rezonanci se potvrdilo, že část jeho mozku se nevyvíjí úplně správně a tedy, že za Teovo zaostávání může vrozená vývojová vada mozku. Nyní se u něho začíná projevovat i porucha autistického spektra.

V souvislosti s Teovým stavem víme, že bez pravidelného cvičení a stimulace se Teo ve vývoji posouvat nebude.

Díky první sbírce jsme uhradili vícero pobytů na neurorehabilitační klinice, která Tea výrazně posunula v motorice: leze, sám sedí, a dokonce se pokouší udělat pár kroků – zatím jenom s pomocí druhých. Teodor je zvídavý a houževnatý kluk, který rád zkoumá svoje okolí, což ho i motivuje k pohybu. Stále však vázne jeho komunikace, Teo nemluví a mentálně stagnuje na úrovni ročního miminka.

Aby se Teo stále posouval nejenom motoricky, ale i mentálně, musí pokračovat v neurorehabilitacích spojených s kognitivně-motorickou integrací. Ta by mu měla pomoci v rozvoji řeči, komunikace a celkově mu zlepšit vnímaní okolního světa. Tyto pobyty jsou bohužel finančně velmi náročné a nehradí je zdravotní pojišťovna, proto se snažíme peníze sehnat i touto cestou a chceme vás tímto požádat moc o pomoc.

Příští rok bychom rádi absolvovali dva měsíční pobyty na neurorehabilitační klinice a jeden měsíčný pobyt ve speciálním neurosenzorickém centru. Věříme, že intenzívní pobyty Teovi pomůžou začít se samostatnou chůzí, naučí ho více si všímat lidí kolem sebe a zlepší jeho komunikaci. Také se co možná nejvíce začlenit do normálního života.

Děkujeme všem dárcům za podporu Teodorka. V současné nelehké době si každého příspěvku nesmírně ceníme.

Maminka Eva s rodinou

Děkuji všem dárcům!

24. 03. 2023

Chceli by sme veľmi poďakovať všetkým darcom, ktorí prispeli na Teodorkovu zbierku založenú na platforme „znesnáze21“. Vyzbieraná suma je neuveriteľná a my sme Vám všetkým za ňu nesmierne vďační. Všetky vybrané financie budú použité na hradenie finančne nákladných neurorehabilitácii spojených s kognitívno – motorickou terapiou. S Teodorkom sme už podobnú terapiu absolvovali a teda vieme, že mu veľmi pomáha nielen v získavaní nových motorických zručností, ale aj v uvedomovaní si okolitého sveta a zlepšení komunikácie. Aby sa ale Teov stav zlepšoval,  je potrebné v terapii systematicky pokračovať. Len vďaka intenzívnym terapiám a neustálemu cvičeniu Teo symetricky lozí, sám sedí a spraví pár krokov s pomocou. Teo je veľmi zvedavý chlapec, ktorý miluje pohyb, cvičenie má rád a užíva si každú terapiu. Teuškovi chýba už len krok k samostatnej chôdzi a práve kognitívno - motorická terapia by mu mohla pomôcť prekonať strach, lepšie si uvedomiť vlastné telo aby sa sám pustil do priestoru.

Zbierku sme mohli založiť vďaka platforme „znesnáze 21“, ktorej chceme tiež veľmi poďakovať za túto možnosť.

Finančná pomoc od Vás, známi aj neznámi priatelia a Teodorkovi podporovatelia, je pre nás nesmierne cenná.  Veríme, že vďaka týmto špeciálnym terapiám sa Teo raz stane samostatným a bude sa môcť čo najviac začleniť do normálneho života.

Veľmi Vám ďakujeme. Maminka Eva s rodinou

105 donations

252 Kč — Matěj Potácel 1 year ago

373 Kč — Anička 1 year ago

“Ať to Teuškovi brzo běhá. Už se na to těšíme.”
4 000 Kč — Hájkovi 1 year ago

252 Kč — Lucia 1 year ago

“Držím palce Teuškovi, nech je z neho chodec.”
33 € — Iveta 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

12 € — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Tereza Ellschlögerová 1 year ago

12 € — Anonymous donor 1 year ago