Další po–kroky malého Teodorka

Brno, Viničné Šumice / Organizer: Eva Jamrichová moc.liamg@aksirmaj.ave

{}
0 %

Další po–kroky malého Teodorka

Amount raised 133 612 Kč of 150 000 Kč goal
Left 36 days
89 % z původního cíle
The campaign has ended 10. March 2023

Help by sharing

Teodor je tříletý chlapeček fascinovaný okolním světem, je velmi zvídaví. Na svět přišel spolu se sestrou Vilmou. Porod proběhl bez problému a po 10 dnech v nemocnici mohly obě moje děti odejít domů, kde na ně čekal táta a starší bratr Janko. Všechno vypadalo v pořádku a užívali jsme si krásné společné dny.

Teo však hůře přibíral na váze a nejevil zájem o dění kolem sebe.

Mikrocefalie a další diagnózy

Ve 4. měsíci byl na základě neprospívaní hospitalizovaný v DFN v Brně. Zjistilo se, že Teo motoricky zaostává, má snížený svalový tonus, menší obvod hlavičky (mikrocefalie) a sníženou funkci štítné žlázy (hypotyreóza). Na magnetické rezonanci se potvrdilo, že část jeho mozku se nevyvíjí úplně správně a tedy, že za Teovo zaostávání může vrozená vývojová vada mozku. Nyní se u něho začíná projevovat i porucha autistického spektra.

V souvislosti s Teovým stavem víme, že bez pravidelného cvičení a stimulace se Teo ve vývoji posouvat nebude.

Díky první sbírce jsme uhradili vícero pobytů na neurorehabilitační klinice, která Tea výrazně posunula v motorice: leze, sám sedí, a dokonce se pokouší udělat pár kroků – zatím jenom s pomocí druhých. Teodor je zvídavý a houževnatý kluk, který rád zkoumá svoje okolí, což ho i motivuje k pohybu. Stále však vázne jeho komunikace, Teo nemluví a mentálně stagnuje na úrovni ročního miminka.

Aby se Teo stále posouval nejenom motoricky, ale i mentálně, musí pokračovat v neurorehabilitacích spojených s kognitivně-motorickou integrací. Ta by mu měla pomoci v rozvoji řeči, komunikace a celkově mu zlepšit vnímaní okolního světa. Tyto pobyty jsou bohužel finančně velmi náročné a nehradí je zdravotní pojišťovna, proto se snažíme peníze sehnat i touto cestou a chceme vás tímto požádat moc o pomoc.

Příští rok bychom rádi absolvovali dva měsíční pobyty na neurorehabilitační klinice a jeden měsíčný pobyt ve speciálním neurosenzorickém centru. Věříme, že intenzívní pobyty Teovi pomůžou začít se samostatnou chůzí, naučí ho více si všímat lidí kolem sebe a zlepší jeho komunikaci. Také se co možná nejvíce začlenit do normálního života.

Děkujeme všem dárcům za podporu Teodorka. V současné nelehké době si každého příspěvku nesmírně ceníme.

Maminka Eva s rodinou

99 donations

286 Kč — Anonymous donor 4 days ago

500 Kč — Anonymous donor 4 days ago

252 Kč — Tereza Ellschlögerová 1 week ago

287 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Drzim Teodorkovi palce.”
252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“vsetko dobre do novych krokov”
2 397 Kč — tetka Zuzulka 2 weeks ago

600 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

777 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Pusu Teodorkovi a vam vsem”
373 Kč — Alice z Bile Hory 1 month ago

“hodně štěstí a přeji brzké uzdravení ”
1 000 Kč — Jiří Wandas 1 month ago