Chodítko pro vážně nemocnou Karin

Uherský Brod / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Chodítko pro vážně nemocnou Karin

Amount raised 2 057 Kč of 11 080 Kč goal
Left -557 days
19 % z původního cíle
The campaign has ended 08. November 2022

Help by sharing

Jmenuji se Karin a je mi 48 let, jsem rozvedená a v plném invalidním důchodu. Již v mých 26 letech mi zjistili rakovinu děložního čípku. Podstoupila jsem léčbu, ale přibližně rok po léčbě u mě nastaly první komplikace a od té doby čelím vážným zdravotním problémům neustále. Začalo to problémy s vyprazdňováním. Převezli mě do nemocnice, kde jsem musela podstoupit kolostomii.

Jsem doživotně odkázána na tento typ vývodu a s ním spojené stomické pomůcky. To ale nebylo všechno, pak přišly další komplikace, když mi přestaly správně pracovat a fungovat ledviny. Skončila jsem opět v nemocnici a sebrali mi obě ledviny a močový měchýř.

Po spoustě operací mě po 7 měsících propustili z nemocnice, ale nebyla jsem schopná chodit. 

Nekončící zdravotní problémy

Byla mi diagnostikována těžká polyneuropatie a jsem závislá na chodítku, jelikož neudržím sama rovnováhu a nohy mě neposlouchají tak, jak by měly. Do toho 3krát týdně musím docházet na dialýzu, což je v mém stavu naprosto vyčerpávající.

Mám 4 dospělé děti, které se mnou již nežijí a z toho se dvěma nemáme příliš blízký vztah, a proto se nestýkáme. Ostatní dva synové mají jiné starosti – starší syn dokonce nedávno založil vlastní rodinu a snaží se jí věnovat i zabezpečit. Nechci je tedy příliš zatěžovat s péčí o mě a s ní spojenými starostmi. Žiji proto sama v městském bytě 1+kk, pobírám invalidní důchod a do toho budu nyní ještě rok a půl v insolvenci.

Jak sbírka pomůže?

Dostala jsem se do situace, kdy se mi mé chodítko, na kterém je závislá má možnost pohybu, již rozbilo. Jelikož ale neuplynulo 5 let od doby, kdy mi bylo uhrazeno zdravotní pojišťovnou, nemám nyní na nové nárok. Ale sama ze svého skromného rozpočtu nejsem schopná našetřit na nové, a tak jsem se ocitla v tíživé situaci. Potřebuji, aby bylo chodítko uzpůsobené mým postižením, a takové se pohybuje v cenové kategorii 10 000,-. Proto se na Vás obracím s velkou prosbou o podporu. 

Za každou Vaši laskavost, která mě podepře dál při chůzi, mnohokrát děkuji.

5 donations

777 Kč — Vlaďka 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

576 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago