Charitativní dražba šatů z předávání cen Českého lva

celá ČR / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

0 %

Charitativní dražba šatů z předávání cen Českého lva

Amount raised 21 Kč of 21 Kč goal
Left -443 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 01. April 2023

Help by sharing

Nacvičujete si už od dětství řeč za získaného Oscara? Podobný sen si nyní můžete splnit v šatech, ve kterých si šla architektka Irena Hradecká pro Českého lva! Sošku si odnesla společně se svým kolegou Lucou Servino za nejlepší scénografii ve filmu Il Boemo.

„Vítězné“ šaty dražíme pro dobrou věc (výtěžek pošleme do sbírky na pomoc Ukrajině).

Přihazovat můžete na platformě Aukro! https://aukro.cz/saty-z-ceskych-lvu-na-pomoc-ukrajine-7034427920

Jedná se o pomoc například ve formě neprůstřelných vest, ochranných pomůckek a zásob potravin, a také lékařského vybavení pro vojenské mediky v přední linii, kteří zachraňují lidské životy.

Jak přímo Ireně Hradecké róba slušela a jaké byly její první dojmy po přebrání ceny Českého lva? Podívejte se na video část od 00:17:42!

Součástí večerní róby od designerů newyorské značky Betsy & Adam jsou také nádherné náušnice z kolekce Balmain for H&M a pamětní náramek z Českých lvů, který byl letos předáván spolu s oceněním! Nechybí ani krásná originální krabička na náramek s logem Českého lva.

Filmová scénografie je tak trochu jako šaty pro zvláštní příležitosti, oblékané často jen jednou. Na první pohled zbytečná a marnivá činnost, která ale spočívá v tom, že docela obyčejné věci a materiály proměňuje v cosi magického. Dovoluje lidem odpoutat se od reality a třeba jen na chvíli snít. Moje otázka zní, zda tenhle princip může fungovat i naopak. Dá se jedinečné proměnit v užitečné a potřebné? – ptá se Irena Hradecká a motivuje tak třeba zrovna vás k novému příhozu –

1 donations

21 Kč — Anonymous donor 1 year ago