Centrum informací pro pacientky v Apolináři

Praha / Organizer: Nadační fond Hippokrates zc.murtnec@avolubicakinorev

{}
0 %

Centrum informací pro pacientky v Apolináři

Amount raised 77 136 Kč of 300 000 Kč goal
Left -176 days
26 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2023

Help by sharing

O pacientech se kdysi mluvilo jako o diagnózách. Zdravotnický systém poskytne pacientovi kvalitní léčbu, dobrý chirurgický zákrok a léky, často centrovou cílenou léčbu. Poskytne ale empatii, dostatek času na otázky a porozumění?

Víme ale, že pacienti velmi často postrádají lidský dotyk, popovídání si, vysvětlení své diagnózy a postupu v léčbě jejich onemocnění.

Bojí se ptát, nechtějí vypadat hloupě, nechtějí zdržovat, ale ne vždy pochopí, co je v průběhu léčby čeká. Informace si hledají na internetu, čerpají z pochybných zdrojů, které nejsou založené na medicínských důkazech, ale na unikátních zkušenostech někoho jiného.

Neví, že je v onkogynekologickém centru psycholog nebo nutriční specialista, nepožádají si o fyzioterapii, protože je to ani nenapadne, odmítají permanentní žilní vstup, protože někdo neměl prostor jim vysvětlit, jak z něj mohou profitovat.

Neřeknou si o druhý názor, aby se jejich stávající ošetřující lékař nenaštval.

Chceme přispět k postupné změně. Aby se péče orientovala na člověka a jeho skutečné potřeby. Aby pacientky věděly, že mohou přijít do Centra informací, kde jí budou poskytnuty informace, edukační letáky, mapa areálu, seznam komplementárních subspecializaci (Sexuolog, fyzioterapeut, anesteziolog v Centru bolesti, paliativní tým) pro snadnější stonání, a hlavně empatie, pochopení a objetí. Také si říkáte, že pokud byste onemocněli vy, přesně tohle byste chtěli? Našim cílem je posílit roli pacientů, aby byli aktivní, neváhali klást dotazy a byli edukovaní. Zároveň chceme do systému vnést lidský dotyk, porozumění a soucit. Aby nikdo nepropadl systémem a nebyl na těžkou situaci sám.

Jak sbírka pomůže?

Za vybranou částku chceme nakoupit nové židle, stolky a gauče, aby se měly ženy kde pohodlně posadit.

Sbírku zakládá neziskový transparentní Nadační fond Hippokrates, který byl založen pro podporu aktivit Onkogynekologického centra ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Snažíme se systematicky zvyšovat kvalitu péče poskytované ženám s rizikem vzniku zhoubného nádoru a pacientkám s přednádorovými změnami nebo se zhoubným gynekologickým nádorem.

Podporujeme rozvoj špičkového výzkumu v oblasti prevence, diagnostiky a léčby zhoubných gynekologických nádorů. 

Centrum informací pro pacientky bude k dispozici i maminkám, které mají nedonošené děťátko a nebo mají rizikové těhotenství.

Poděkování vám všem!

21. 02. 2023

Milí dárci,

děkujeme za veškerou vaši podporu nově vznikajícího Centra informací pro pacientky. I díky vám budeme moci nakoupit vybavení Centra:  židle, stolky, květiny a gauč.

Srdečně vás zveme na návštěvu Centra, které se v půlce března slavnostně otevře, přijďte se poradit, uděláme vám dobrou kávu a nasměrujeme vás, aby se vám stonalo co nejlépe. Protože i se závažným onemocněním se dá dobře žít.

Za celý tým Nadačního fondu Hippokrates vás zdraví Veronika Cibulová

Patrons 2

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

Ecstatic

Partnerem sbírky je e-shop ecstatic.cz a jeho zákazníci 

25 donations

1 491 Kč — E-shop Ecstatic.cz a jeho zákazníci 6 months ago

103 Kč — Terka 1 year ago

“Moc si vážím vaší práce, přístupu, vlídnosti a pochopení. Všichni u Apolináře jsou úžasní. Děkuji vám všem”
2 000 Kč — Marcela 1 year ago

“Ať se tento váš projekt podaří 🙂. Vážím si vaší práce. ”
1 500 Kč — Ajka 1 year ago

“Od maminky a ode mne 💜”
2 112 Kč — Jarmila Bartoň Hesounová 1 year ago

“Hodně štěstí!”
777 Kč — Alena Remesova 1 year ago

“Přesně to pacientky a ostatní potřebují, informace. A ještě na jedno místě, v krásném prostředí. Oáza. Děkuji za tak užitečný projekt. ”
1 221 Kč — Pavla Pařízková 1 year ago

“Ať se Vám daří tato dobrá věc uskutečnit.”
777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“❤️”
500 Kč — Kateřina Vlachová 1 year ago