Bellis - Průvodce pacientky rakovinou prsu

Praha, Česká republika / Organizer: Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. moc.liamg@yksillebym

0 %

Bellis - Průvodce pacientky rakovinou prsu

Amount raised 225 000 Kč of 150 000 Kč goal
Left -1516 days
150 % z původního cíle
The campaign has ended 22. April 2020

Help by sharing

Chceme napsat průvodce, příručku pro ženy, které onemocněly rakovinou prsu. Průvodce pro ně bude „nejlepší kamarádka“, na kterou se budou moct kdykoliv obrátit. Pacientky si často připadají na nemoc samy. Ukažme jim společně, že samy nejsou.

První ucelená publikace plná rad od bývalých i současných pacientek s rakovinou prsu ve spolupráci s předními českými odborníkyje určená všem lidem, kteří chtějí znát více informací o tomto vážném onemocnění.

Bellis – Průvodce pacientek rakovinou prsu nabídne rady, jak se s nemocí vyrovnat, jak o ní mluvit se svým okolím nebo jak se vypořádat s duševními či finančními nástrahami choroby.

Ženy z projektu Bellis na stránkách knihy sdílí tipy, jak zvládnout chemoterapie či návrat do zaměstnání.S vtipem sobě vlastním se dělí také o reakce svých blízkých na oznámení diagnózy. Pohled pacientek komentuje v knize přední česká onkopsycholožka Laura Janáčková. Na průvodci se ve spolupráci s Českou onkologickou společností podílí také další lékařské kapacity, mj. plastický chirurg Ondřej Měšťák anebo zakladatelka sítí mammocenter primářka Miroslava Skovajsová.

Publikace je určená nejen nově diagnostikovaným pacientkám, ale i těm, které se potýkají s doživotními následky léčby, jejich rodinám a partnerům. Stejně tak těm, které tato problematika zajímá, neboť velkou část průvodce tvoří odborné informace o nemoci a její léčbě. Kniha se dotýká i málo známého faktu – že onemocnět rakovinou prsu mohou rovněž muži.

Našim cílem je dostat Průvodce k co největšímu množství lidí, k pacientům pak zdarma. Jejich počet totiž narůstá, přesto je tato nemoc stále společenským tabu, o němž koluje mnoho mýtů. Pojďte je bořit s námi.

Děkujeme. Bellisky ♥

Projekt Bellis

Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu je projektem Aliance žen s rakovinou prsu. Průvodce je vrcholem osvětových aktivit Bellisek, které za 9 let své existence naučily tisíce žen i mužů, jak se správně samovyšetřit a uspořádaly pro pacientky řadu přednášek s odborníky. Daří se jim propojovat ženy napříč republikou. Společně tak mohou sdílet své příběhy a vzájemně se podporovat.


Děkujeme ♥

28. 04. 2020

Milý dárče, milá dárkyně.

Velmi si vážíme Vaší pomoci a příspěvku na Bellis - Průvodce rakovinou prsu. Jsme rádi, že v Česku žije tolik skvělých lidí, kterým není lhostejný osud 60 000 pacientek, jež si v životě vyslechly diagnózu karcinomu prsu. Každý rok jich přibude více než 7 000 a pro většinu z nich je toto vážné onemocnění neznámou etapou života, na niž je nikdo a nic nemohlo připravit. Průvodce jim může nabídnout informace a oporu, které ani v dnešním světě nejsou samozřejmostí. I proto si velmi ceníme Vašeho gesta tento projekt podpořit. Díky Vám bude možné knihu poskytnout co největšímu množství pacientů zdarma.

Jménem všech pacientek a pacientů děkujeme a přejeme Vám hodně zdraví. To je totiž nejdůležitější. S velkými díky, Vaše Bellisky

 

2500 Průvodců zdarma!

05. 03. 2020

Když jsme zakládaly sbírku pro Bellis – průvodce rakovinou prsu, říkaly jsme si, jestli jsou 2 měsíce dost na to, abychom částku 150 000 Kč vybraly. Jsme tu, po 12 dnech od spuštění sbírky a hranici částky jsme překročily. Nesmírně si vážíme příspěvků všech dárců, díky nimž můžeme dát výtisky zdarma 2 500 novým pacientkám. S Průvodcem na tuto nemoc samy nebudou. A co dál? Do konce sbírky zbývá ještě 7 týdnů. Pokud nám v této době dárci zašlou ještě další příspěvky, použijeme je na další publikace zdarma. Ročně v České republice přibude přes 7 000 nových pacientek. Čím dál tím více jsou to ženy v produktivním věku, na něž je náš Průvodce zaměřen. Kdyby nám přeci jen nějaké finance zbyly, použijeme je na pravidelné terapeutické pobyty pro všechny Bellisky – mladé pacientky. Aby si i během léčby a po ní odpočinuly a našly čas jen a jen na sebe.

Patrons 1

Karel Janeček

Tuto sbírku podporuje Karel Janeček prostřednictvím Nadačního fondu pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.

235 donations

Karel Janeček donors sent amount 25 641 Kč.

Karel Janeček increases every donation with the 1:1 ratio, up to the total support of 0 Kč.

“Na 150% to má smysl!”
11 539 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Hezké Velikonoce všem Belliskám!”
10 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Vše nejlepší k MDŽ a místo oslav příspěvek na Průvodce.”
50 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Skvělé,co děláte.Bohuzel si projde tolik lidí rakovinou...a proto jakakoliv pomoc pomůže.”
200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
0 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
68 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Samoživitelka Sára prosí o vaši pomoc
24 %

Samoživitelka Sára prosí o vaši pomoc