Autíčko pro sluníčko Sofinku s DMO

Chlumec nad Cidlinou, Převýšov / Organizer: Markéta Vítková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Autíčko pro sluníčko Sofinku s DMO

Amount raised 2 900 Kč of 300 000 Kč goal
Left -649 days
1 % z původního cíle
The campaign has ended 05. July 2022

Help by sharing

Dcera Sofinka se narodila předčasně (ve 28. týdnu těhotenství) s těžkým zdravotním postižením – základní diagnóza je dětská mozková obrna (DMO), spastická triparéza, hydrocefalus s následnou psychomotorickou retardací a spousty dalších přidružených diagnóz. Sofí je tak od narození zcela závislá na mé péči. Letos bude Sofii 22 let.

Je imobilní, výhradně se pohybuje na invalidním vozíku. Její aktuální mentální úroveň jsou 3 roky. 

Se Sofií pravidelně rehabilitujeme, jezdíme do lázní i po dalších soukromých rehabilitacích. Také navštěvuje školu Prointepo v Hradci Králové, kde má svého osobního asistenta. Otec o Sofinku nikdy nejevil zájem, právě kvůli dcery postižení. O dceru se starám sama, pomáhají mi i moji rodiče, nicméně jim síly v jejich pokročilém věku také ubývají.

Dostatečně velké auto, do kterého se vejde Sofinka i se speciálním a velmi těžkým vozíkem a současně i její další potřebná výbava, je tak pro nás nezbytnou součástí plnohodnotného života.

Pohyblivost a mobilita udávají kvalitu života a automobil, který jsme pečlivě vybrali, je ušitý Sofii na míru – do jeho prostorného zavazadlového prostoru vložím jak mechanický, tak i elektrický vozík, které Sofí potřebuje ke svému každodennímu životu.

Sofí chce autem jezdit na výlety, ale převoz je nutný především do školy a k lékařům, do rehabilitačních center, ale i do obchodů a na další místa. S ohledem na fakt, že bydlíme na malé vesničce, nelze nic z tohoto praktikovat bez velkého auta.

Finanční pomoc, o kterou Vás prosím, je na zakoupení prostorného automobilu – celková cena tohoto auta je 630 989 Kč, pro mě je tato cena velmi vysoká – s ohledem na můj pečovatelský příspěvek a nasazení v péči o Sofii nemám tak velké úspory. Dostali jsme příspěvek na pořízení auta 200 000 Kč, který ale bohužel celou částku neumoří. Bez pomoci s financováním je tak pro nás automobil nedostupný. Ze zdravotních důvodů mé dcery prosíme o podporu.

Moc Vám všem děkujeme a přejeme moc zdravíčka a taky jarního sluníčka,

Markéta a Sofinka

4 donations

“pro Sofinku”
300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“At se vybere co nejvíce 🙏”
100 Kč — Marika 2 years ago