Autem s Vojtíškem na rehabilitaci a k lékařům

Vroutek / Organizer: Ivana Bulavová Branišová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Autem s Vojtíškem na rehabilitaci a k lékařům

Amount raised 0 Kč of 250 000 Kč goal
Left -548 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 07. June 2022

Help by sharing

Můj syn Vojtíšek, kterému je dnes 5 let to už od svého příchodu na svět neměl jednoduché. Po velmi komplikovaném porodu začal přestávat dýchat a musel být na JIP. Mě umístili na jiné oddělení, ale pořád jsem za synem chodila, aby nebyl sám.

Po dlouhých 28 dnech nás konečně pustili domů, ale následovalo spousta dalších vyšetření na téměř všech odděleních a po nich nejrůznější operace. Mimo jiné prodělal urologickou a oční operaci, po které dostal brýle, které mu moc sluší. Paradoxem je, že po všech těchto vyšetřeních nemáme diagnózu. Momentálně čekáme na další výsledky genetických testů.

Vojtíšek je však velký bojovník a moc šikovný klučina, akorát ten pohyb vázne. Momentálně se postaví jen, když ho přidržujeme, sám to ještě nedokáže. Také se neumí plazit a ani neleze.

Doma tak má speciální židličku a zdravotní kočárek a už i vertikalizační stojan.

Díky častým cestám na cvičení do Kladna, logopedii do Mostu a na ergoterapii do Jirkova je nutné pořídit větší auto, aby se do něj vešlo vše, co syn potřebuje do lázní a na rehabilitační pobyty.

Výtěžek sbírky nám pomůže pořídit nový, bezpečný a prostorný automobil.

Do budoucna bude Vojtíšek potřebovat další speciální rehabilitace, které jsou bohužel na naše náklady, a tak si nemůžeme dovolit pořídit nyní nový automobil.

Pojišťovny na tyto rehabilitace nepřispívají. Tyto rehabilitace prokazatelně pomáhají dětem jako je náš syn.

V červnu Vojtíška čeká další operace, a to prstů na rukách. Má zkrácené šlachy, a to mu brání správně uchopovat věci a hračky.

Podle antropologů a tabulek má syn také menší hlavičku, než by měl mít, tak mají podezření na mikrocefalii.

Budeme vám moc vděční, když nám pomůžete s dopravou našeho syny na rehabilitace a vyšetření, které bohužel tolik potřebuje.

Děkujeme.