Ať se můžou Vítek a Fanda do života zakousnout

Brtnice / Organizer: Nadační fond Šťastná hvězda zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Ať se můžou Vítek a Fanda do života zakousnout

Amount raised 54 730 Kč of 50 000 Kč goal
Left -690 days
109 % z původního cíle
The campaign has ended 05. July 2022

Help by sharing

Jmenuji se Martina Hypšová a ráda bych vás touto cestou poprosila o pomoc. Jsem mamka dvojčat Fandy a Vítka a ještě máme dceru Terku. Kluci se narodili extrémně brzy, ve 25tt, a jsou následkem toho těžce zdravotně postižení, mají mentální i tělesné postižení, pohybují se na vozíku. Nyní je jim 13 let.

Kromě spousty nemocí a dlouhodobých problému máme aktuálně největší zádrhel se zuby, kdy se Vítkovi velmi rychle rozpadají a Fandovi o něco pomaleji, ale také to není dobré. Kluci už mají druhé zuby. U běžného zubaře jsou neošetřitelní, je možné pouze ošetření v narkóze. U postižených lidí se takovéto problémy se zuby nejčastěji řeší tak, že se dočasně opraví, ale spíš je všechny vytrhají, protože častá narkóza je pro ně škodlivá a málokomu se takové zákroky chce dělat a ani pojišťovny to nechtějí hradit. 

Nedokážu se smířit s tím, že by kluci už ve třinácti letech byli bezzubí. Podle fyzioterapeutů jim to může způsobit celou řadu dalších problémů s tělem. Prosím pomozte nám pro ně zajistit opravu  a doplnění zubů.

Protézy se dávají až v dospělosti, kdy už je dovyvinutá čelist. Jenže naši kluci by to asi v puse stejně nesnesli. I kousek v jídle jim nadavuje na zvracení, natož celá protéza.

Po dlouhém usilovném hledání řešení jsem na doporučení kamarádky, která řešila stejný problém, oslovila soukromou kliniku, kde jsou schopní a hlavně ochotní klukům zuby opravit tak, že jim ještě nějakou dobu vydrží. Bohužel cena i pro jednoho je velmi vysoká a pro nás je nereálné ji zaplatit.

Minimální potřebná částka je 20 000 Kč na jednoho, ale bude to pravděpodobně více podle délky narkózy.

Výtěžek sbírky půjde na opravu a doplnění zubů pod narkózou, které není hrazeno pojišťovnou. Není v našich silách toto ošetření uhradit z vlastních zdrojů. O syny se staráme společně s manželem, není možné chodit do zaměstnání, protože péče je velmi náročná a kluci i často marodí nebo jsou dokonce v nemocnici a každý musí být s jedním ze synů.

Synové navštěvují speciální základní školu, kde jsou velmi spokojení, mají skvělé paní učitelky, perfektní péči a užívají si společnost dalších dětí. Vozíme je, pokud to situace dovolí do školy 40km.

Ráda bych vás poprosila o pomoc s uhrazením alespoň části této částky. Vím, že doba je složitá, budeme vděční za jakoukoliv pomoc.

Děkuji a přeji vše dobré Martina Hypšová

Patrons 1

Nadační fond Šťastná hvězda

Partnerem sbírky je Nadační fond Šťastná hvězda

84 donations

1 000 Kč — Martina Fajmonová 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Hodně štěstí 🙂”
200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Kamila 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Radek Musialek 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držte se ”
1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago