Ať je Míša znovu nezávislá!

Plzeň / Organizer: Michaela Macnerová zc.manzes@aleahcim.artsov

{}
0 %

Ať je Míša znovu nezávislá!

Amount raised 153 343 Kč of 160 000 Kč goal
Left -269 days
96 % z původního cíle
The campaign has ended 26. July 2023

Help by sharing

Jmenuji se Michaela Macnerová, narodila jsem se 16.9.1973 v Plzni, kde i nadále s rodinou žiji. Mám poranění míchy po vrozené vadě – rozštěp páteře TH10. S tím souvisí i inkontinence a ochrnutí těla od pasu dolů. Trpím spasmy dolních končetin, těžkou skoliózu páteře, která se projevuje mimo jiné i obtížným dýcháním.

V souvislosti s ovládáním mechanického vozíku a častým přesedáním (např. na postel, na toaletu, do vany atd.) se mi rozvinul na obou zápěstích zánět karpálních tunelů. Ten lze sice řešit operací, nicméně takový zákrok pro mě znamená další zátěž v podobě dlouhé rekonvalescence a závislost na cizí pomoci. Navíc to neřeší přetížení celého pohybového aparátu horních končetin, včetně páteře.

Z tohoto důvodu nejsem schopna chodit do práce, navíc mám rodinu (dcera patnáct let, studující syn 25 let), péče o domácnost je též na mě, včetně vaření atd. Manžel je také tělesně postižený a denně dojíždí vlakem 45 km do zaměstnání.

Na elektrický vozík dle vyjádření Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR nemám nárok. Jakákoliv cesta mimo byt je pro mě i pro mou rodinu náročná. Nevydržím sama dlouho jet na vozíku. Manžel mě vozit nemůže pro jeho tělesnou vadu. Cesta k lékaři, na nákup, zkrátka kamkoliv se stává pro mě noční můrou.

Přídavný elektropohon by z výše uvedených důvodů velice usnadnil můj život, zpřístupnil by mi nejen standardní pochůzky kolem bydliště, ale umožnilo by mi navštěvovat kulturní, sportovní a společenské akce a vůbec se začlenit do společnosti a nemít pocit bezmoci. Podstatně by zvýšil mou kvalitu života a ulehčila bych tím i své rodině a přátelům, na kterých jsem dosud závislá. Byla bych rázem samostatnější, zažila bych pocit svobody a nezávislosti.

Bydlíme v městském bytě zvláštního určení. Příjem naší domácnosti se skládá z mého invalidního důchodu, manželovo invalidního důchodu a jeho mzdy. Měsíční příjmy pokrývají taktak naše výdaje a nejsme schopni vytvářet takové finanční rezervy, abychom mohli v nějakém rozumném časovém horizontu pohon pořídit z vlastních prostředků. Značnou část našich výdajů tvoří zdravotní pomůcky nehrazené zdravotní pojišťovnou. Nejsme příjemci sociálních dávek – nemáme na ně nárok. Proto jsem nucena oslovit různé nadace s prosbou o jejich finanční příspěvek a založit veřejnou sbírku.

Po důkladném zvážení všech alternativ a osobní zkoušce jsem se rozhodla pro elektrický přídavný pohon Triride SPECIAL LIGHT. Je kvalitní a dostatečně výkonný s dobrou kapacitou baterie, ale také dražší. Dokážu si ho snadno sama připnout k vozíku a technologie i způsob ovládání, kterými disponujeme mi pomohou ještě více šetřit namáhané ruce.

Velmi děkuji za jakoukoliv podporu a/nebo sdílení této sbírky. Věřím v dobrou vůli mi pomoci a změnit tak život celé mojí rodiny k lepšímu.

Michaela Macnerová

154 donations

500 Kč — Tom 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Michal Krošlák 1 year ago

373 Kč — Milan Vyskočil 1 year ago

300 Kč — PJ 1 year ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

350 Kč — Tomáš H. 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago