Andrejka s DMO se znovu rozběhne

Jihlava, Brtnice / Organizer: Nadační fond Šťastná hvězda zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Andrejka s DMO se znovu rozběhne

Amount raised 59 518 Kč of 57 265 Kč goal
Left -230 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 20. April 2023

Help by sharing

Jmenuji se Veronika a jsem maminkou skoro 12leté Andrejky. Andrejka má ještě 3 zdravé sourozence.

Andrejka bojuje se středně těžkou mentální retardací, poruchou řeči, poruchou chůze, ztuhlými svaly, funkční poruchou chůze, syndromem neobratného dítěte a poruchou motorických funkcí.

Andrejka se narodila jako zdravé miminko. Ve 3 letech jsem trošku znejistěli její mluvou a byli jsme odesláni na logopedii. Začala chodit do běžné školky, kde asi po půl roce byla zařazena do logopedické třídy. Měla malou slovní zásobu – jen dvouslovné věty. Ke špatné mluvě si paní učitelky všimli, že na rozdíl od jiných dětí Andrejka nedokázala pojmenovat tvary – čtverec, kruh a nerozeznávala barvy, vůbec nedokázala nic namalovat.

Pak každý rok přibývaly nové a nové diagnózy a pak se začala zhoršovat i chůze. Chodila jen s oporou a po 10 krocích jsme museli zastavit a udělat přestávku, protože se mi začala zadýchávat.

Chodíme na rehabilitace, psychoterapii a snažíme se i během školního roku cvičit.

Andrejka musí stále během roku hodně posilovat nožky, má problém, když jdeme na vycházku, protože po několika krocích jí cukne v noze a padá.

Musíme se více také věnovat škole a úkolům, kde je to pro Andrejku také hodně těžké.

A tak nám paní neuroložka napsala rehabilitační pobyt v lázních. Jezdíme tedy do lázní Klimkovic, kde jsme letos už po 4.

Lázně dcerce velice pomáhají, co se týče chůze, vždy je viditelné zlepšení. Letos poprvé podstoupila na doporučení program, který je pro její potřeby nejvíc optimální, ale musela jsem ho uhradit sama. Pojišťovna to nehradí a je pro nás velmi komplikované hradit celý pobyt znovu.

Jak sbírka pomůže?

Touto cestou bych vás chtěla požádat o finanční pomoc pro Andrejku na rehabilitační cvičení, na 2 cykly rehabilitací do lázní Klimkovic.

Andrejka potřebuje hodně cvičit a hodinové cvičení v lázních je pro ni velké plus a vždy se dostaví velké zlepšení v chůzi. A možná časem k chůzi přibude i běh, kterého zatím není schopná.

Máme rezervovaný termín na březen 2023.

Děkujeme za jakoukoliv pomoc s pobytem, který má na dceru tak blahodárný vliv.

Poděkování vám všem!

26. 04. 2023

Dovolte mi  abych poděkovala jménem Nadačního fondu Šťastná hvězda všem dárcům a  partnerům za  přispění finanční částky  do sbírek naším hvězdičkám (vážně nemocným dětem).

Sbírky probíhají na platformě ZNESNÁZE 21 a jsme rádi, že můžeme být součástí skvělého projektu. Nesmírně si vážíme vaší pomoci,  při zlepšení životních a sociálních podmínek s cílem přispět k návratu do plnohodnotného života.

Nemocné děti mají mnoho snů a přání, ale jen jedno je to největší – být zdráv.  Všechny děti se chtějí smát. Pomozte s námi jejich úsměv vykouzlit.“

Děkujeme, že s námi pomáháte.

Alena Skovajsová, předsedkyně správní rady NF Šťastná hvězda

Patrons 1

Nadační fond Šťastná hvězda

Partnerem sbírky je Nadační fond Šťastná hvězda

225 donations

200 Kč — Anonymous donor 8 months ago

100 Kč — Anonymous donor 8 months ago

370 Kč — Anonymous donor 8 months ago

133 Kč — Anonymous donor 8 months ago

70 Kč — Anonymous donor 8 months ago

170 Kč — Anonymous donor 8 months ago

250 Kč — Anonymous donor 8 months ago

140 Kč — Michaela Kortusová 8 months ago

202 Kč — Zuzana Fojtíková 8 months ago

“Ať běháte jako srny 🤗”
373 Kč — Anonymous donor 8 months ago