Zvedací plošina pro Jarouška

Šluknov / Organizer: Romana Hipská Wiesnerová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zvedací plošina pro Jarouška

Amount raised 58 057 Kč of 165 000 Kč goal
Left -710 days
35 % z původního cíle
The campaign has ended 15. June 2022

Help by sharing

Náš syn Jaroušek se narodil před 5 lety po těžkém porodu a přidušený s 2x omotanou pupeční šňůrou.

Z počátku se jevil jako zdravé miminko, ale zhruba kolem půl roku jsme si všimli, že se začíná motoricky opožďovat a také mentálně na nás nereagoval tak, jako jeho 4 předchozí sourozenci v jeho věku.

Jeho dětská lékařka nás tedy poslala na neurologii, kde nám řekli, že má Jaroušek těžkou hypotonii a začali jsme rehabilitovat pomocí Vojtovi metody, ale bez výsledků, a tak jsme byli vysláni do lázní, ale ani pobyt v lázních Jarouška nijak zvlášť neposunul, a navíc po návratu domů jsem si všimla, že dělá zvláštní cukavé pohyby rukama, a tak jsme se vydali na neurologii, kde mu po natočení EEG byl diagnostikován Westův syndrom a nasazena léčba.

Jelikož s Jarouškem jezdíme často k lékařům a na různé terapie jako fyzioterapie, ergoterapie, logopedie nebo senzomotorické terapie, tak potřebujeme plošinu na schody, abychom se mohli bez problémů dostávat z domu. Tato plošina však stojí 312 000 Kč, a to je pro nás finančně nemožné, jelikož jsem musela zůstat s Jarouškem doma a vydělává jen manžel.

Bohužel záchvaty trvaly a trvají dosud, ačkoliv má Jaroušek už trojkombinaci léků. Má v současné době i 15 velkých záchvatů za měsíc a k tomu mnoho malých záchvatů a několikrát prodělal i epileptický status, který ho ohrozil na životě. Vlivem takto těžké epilepsie má Jaroušek také hlubokou mentální retardaci a v nedávné době mu byl také diagnostikován dětský nízko funkční autismus a v Praze na klinice mírná porucha oxidačního řetězce. Důsledkem všech těchto zdravotních potíží je Jaroušek na úrovni 10měsíčního dítěte, a tak je krmen, je na plenách, nechodí – jen leze a občas si stoupne u opory.

Budeme Vám moc vděční, když nám pomůžete s nákupem této pro nás tolik stěžejní plošiny. Veškeré náklady na její pořízení zůstávají na nás, žádost o příspěvek nám byla zamítnuta. Pomůžete tím našemu synovi dostat se k lékařům i na procházku, což pro nás začíná být čím dál tím větší problém.

Poděkování vám všem!

08. 08. 2022

Chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem dárcům, kteří nám přispěli. Péče o Jarouška je velmi náročná a tato pomůcka nám usnadní život a jsme vděční, že jsme ji synkovi mohli díky dárcům pořídit.❤️❤️❤️ Přeji hezké letní dny a ať se nadaci daří i nadále takto smysluplně pomáhat.

S pozdravem

Romana Hipská Wiesnerová

Díky všem dárcům !!!

21. 03. 2022

Dobrý den, ráda bych poděkovala všem dárcům za jejich příspěvky a také se s vámi podělila o novinku: byli jsme vybráni na charitativní koncert "Zpíváme pro tebe", který proběhl 10.března a z jeho výtěžku jsme obdrželi šek na 160 000 Kč, Peníze investujeme do zvedací plošiny a cílovou částku u sbírky o ní pokrátíme.  Hodně sil a zdraví! Hipská

64 donations

“Ať je plošinka k dispozici co nejdříve ❤️”
777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Yelyzaveta 2 years ago

500 Kč — Zlata Malá 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Tomáš Kutina 2 years ago

2 112 Kč — Pavel Šára 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Martine, držte se a ať to vyjde ;).”
555 Kč — Honza s rodinou 2 years ago