Zázrak pod srdcem a nový začátek pro těhotnou Katku s pejskem

Kladno / Organizer: Kateřina Pohlová zc.icomopfn@ofni

Collected
80 152 Kč

of 120 000 Kč   / 67 %
0 %
Left -12 days
168 donors

The campaign is running on Znesnáze21

The campaign ended on 01. July 2026
Share with friends

Jmenuji se Kateřina, je mi 33 let a pod srdcem nosím miminko, které je pro mě opravdovým zázrakem. Dlouhé roky jsem žila v přesvědčení, že děti nikdy mít nebudu. Mou rodinou a smyslem života se tak stal můj čtyřnohý parťák Démon. Je to můj nejlepší kamarád a moje první „psí dítě“. Jsme spolu už čtyři a půl roku a je mou největší oporou.

Za svůj život jsem udělala spoustu chyb, za které jsem zaplatila, a život se se mnou nemazlil. Ale teď už nebojuji jen za sebe. Bojuji za ten malý život ve mně a za Démona.

Donedávna jsem žila ve Slaném, ale musela jsem udělat zásadní krok a opustit partnera.

Zůstala jsem tak na všechno úplně sama. Bez peněz, bez domova, jen se psem a nadějí na nový začátek.

Snažila jsem se situaci řešit sama a věřila, že ji zvládnu, ale realita trhu s bydlením mě srazila na kolena. Buď mě odmítli kvůli Démonovi, nebo majitelé nechtěli slyšet o miminku. Navíc jsem si do té doby přivydělávala brigádně, jenže když můj zaměstnavatel dozvěděl o mém těhotenství, byla jsem propuštěna.

Všechny úspory pak padly na boj o přežití.

Ráda bych se vrátila do Kladna, blíže ke své mamince. Ta mi v minulosti pomáhala, jak mohla, ale sama je nyní na pokraji sil a finančně mě již podpořit nemůže. Intenzivně spolupracuji s organizací Člověk v tísni, řeším dávky a snažím se postavit na vlastní nohy. Ale bez pomoci druhých to nezvládnu.

Jak sbírka pomůže?

Váš příspěvek bude mou „startovací raketou“ do nového života. Cílová částka je pro nás životně důležitá. Polovina pokryje kauci a první nájmy, abychom s Démonem a miminkem měli střechu nad hlavou. Další část ze sbírky zajistí základní výbavičku, jako je kočárek, postýlka a autosedačka. Zbylé finance nám pomohou překlenout nejtěžší první měsíce – zajistí jídlo, hygienu a péči o Démona, než se mi podaří vyřídit veškerou administrativu spojenou s rodičovskými dávkami.

Z celého srdce děkuji každému, kdo nám pomůže odrazit se ode dna.

Kačka

Sbírka byla založena s podporou sociálního pracovníka.

168 donations

Anonymous donor 28.06.2026 100 Kč

Věra 28.06.2026 200 Kč

“Přeji moc štěstí!”

Anonymous donor 28.06.2026 500 Kč

“Hodne spokojenosti 🍀”

Anonymous donor 28.06.2026 150 Kč

Lubomír 27.06.2026 500 Kč

“Přeji Vám, ať se karta brzy obrátí a Váš život bude opět naplněn sluncem.”

Anonymous donor 27.06.2026 373 Kč

Tomas 27.06.2026 252 Kč

Anonymous donor 26.06.2026 127 Kč

Anonymous donor 26.06.2026 300 Kč

Anonymous donor 26.06.2026 1 000 Kč