Zajištění péče o nezletilé sourozence

Zajištění péče o nezletilé sourozence
Amount raised 349 148 Kč of 300 000 Kč goal
Left -3 days
116 % z původního cíle
The campaign has ended 27. April 2026

Jsme na první pohled obyčejná rodina. S manželkou a naší roční dcerkou jsme žili klidný život, který se ale loni v létě úplně otočil naruby. Týden před naší svatbou, v srpnu 2024, moje mamka zkolabovala a skončila ve vážném stavu v nemocnici.
Diagnóza, kterou nám lékaři sdělili, nás naprosto zdrtila. Mamince zjistili rakovinu děložního čípku v pokročilém stádiu s metastázami.
Mamka statečně bojovala, dojížděla na agresivní chemoterapie a ze všech sil se snažila dál starat o své tři nezletilé děti. Její partner ale tuto náročnou situaci neunesl a rodinu opustil. Pod tíhou psychického vyčerpání, finančních starostí a strachu o děti maminka postupně ztratila sílu v léčbě pokračovat.
Nyní leží maminka v nemocnici na lůžku následné péče. Je v terminálním stádiu nemoci a lékaři jí dávají nanejvýš pár týdnů života.
Zatímco o devítiletého brášku Kubu se postaral jeho tatínek, mé dvě nevlastní sestry, třináctiletá Klárka a pětiletá Cassandra, zůstaly ze dne na den bez obou rodičů – jejich biologický otec o ně totiž nejeví žádný zájem.
S manželkou jsme neváhali a holky si vzali k sobě. Z tříčlenné rodiny jsme tak ze dne na den rodina pětičlenná a staráme se o tři děti.
Nikdy mě nenapadlo žádat okolí o pomoc, ale naše rodinné úspory už došly. Padly na nezbytné ošacení a vybavení pro holky, na péči a léky pro maminku a zbytek musíme vyhradit na blížící se pohřeb. Dostali jsme se do bodu, kdy už tuto situaci sami finančně nezvládneme.
Jak sbírka pomůže?
Vybrané prostředky nám v první řadě pomohou zajistit větší bydlení. Rádi bychom z nich uhradili kauci a nájemné do začátku, aby měly obě sestry své pohodlí a tolik potřebné soukromí. Finance využijeme také na úhradu psychologa, kterého Klárka s Cassandrou po nevyhnutelném odchodu maminky budou nutně potřebovat.
Část sbírky nám pomůže pokrýt skokově narostlé každodenní náklady naší domácnosti a rádi bychom z ní poskytli i finanční příspěvek Kubovu tatínkovi jako podporu při péči o brášku.
Z celého srdce rodinným jménem děkuji za každou vaši pomoc a podporu v této nejtěžší životní zkoušce.
Obrovské díky všem
25. 04. 2026Wau, wau, wau. Jste skvělí, nemám slov🤍 Za posledních 24 hodin se podařilo vybrat více než 50% částky jen díky vám. Jsem dojatý, děkujeme všem za vaše dary a slova podpory, opravdu to pro nás moc znamená. Jsem rád, že se mezi lidmi najde tolik dobra i v dnešním těžkém světě. Ještě jednou mockrát děkujeme všem, do začátku to bude obrovská podpora.
...
25. 03. 2026Děkujeme moc všem za dary, bohužel maminka se již zveřejnění sbírky nedožila, včera během dne zemřela. O to více se nám nyní hodí každá vaše podpora. Děkujeme moc.
440 donations
“Držte se! ”
“Ses inspirace bro, drz se a bud pro holky statecny rytir :)”
“At to vsechno zvladnete!”
“Hodně štěstí, zdraví a už jen krásné okamžiky všem. Jste borec💪”





