Veroniky sen: reprezentovat ČR v paralympijském karate

Břeclav / Organizer: Veronika Kamenská ue.rakinapen@aksnemak

{}
0 %

Veroniky sen: reprezentovat ČR v paralympijském karate

Amount raised 21 972 Kč of 20 000 Kč goal
Left -725 days
110 % z původního cíle
The campaign has ended 26. April 2022

Help by sharing

Ahoj, jmenuji se Veronika je mi 23 let a tohle je můj příběh.

Již asi od 2 let nosím brýle a to, že mám 8 dioptrií jsem brala jako normu, v posledních asi 3 letech mi to ale začalo komplikovat život. Čím je oko starší, tím ztrácí schopnost akomodace. Teď ukázalo že mám bez korekce 95% ztrátu zraku na obou očích. To ve výsledku znamená, že spadám do sekce para sportu v karate K10 v paralympijské klasifikaci B3.

V záři minulého roku mě oslovili z reprezentačního týmu České republiky, zda bych měla zájem být v týmu sekce para karate. Para karate je adaptovaný sport pro lidi se zrakovým postižením, mentálním postižením a tělesným postižením. Ti cvičí v oddělených kategoriích podle pohlaví a dostávají kompenzační body podle úrovně postižení. Karate se věnuji 15 let a jsem držitelkou 1. Danu (černý pásek)

Od ledna se aktivně věnuji tréninku 4x týdně, kdy mě má na starosti hlavní trenérka reprezentace úseku kata Ing. Miroslava Vašeková. Bylo mi nabídnuta účast na Mistrovství Evropy v para karate které se koná 24.-29.5 v Turecku. Bohužel tím, že by to byly moje první velké závody, pravděpodobně nedostanu finanční příspěvek od reprezentace. Snažím se tedy sehnat si finance sama abych mohla jet.

Zrovna minulý týden jsem se účastnila svých prvních závodů na velké ceně Slovenska, kde jsem se umístila na 1. místě. Tím, že ve světě není extrémně velké povědomí a tím pádem sportovců, a mé karate je na slušné úrovni, trenérka věří, že by se nám mělo podařit kvalifikovat na paralympiádu 2028, kde by se para karate mělo objevit.

Popravdě mi přijde hrozná škoda, že se o para karate v česku vůbec neví, jsem první členkou v sekci para karate v ČR a i pro mou trenérku je to dost nové, vše se učíme za pochodu, ale to nás žene kupředu. 

Máme 100%

26. 04. 2022

Zvládli jsme to! Děkuji teď už zbývá jen nasednou do letadla a vyrazit. Budu vás o své cestě informovat na svém instagramu @verca_kamenska

Oficiálně letíme

25. 04. 2022

Dneska komise Evropské karate asociace potvrdila můj start na ME.

49 donations

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

252 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

“Hodně štěstí, držím ti palce!!!!!!”
120 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držím pěsti! Veru, to dáš :)! ”
100 Kč — Zdeňka 2 years ago

“Hodně štěstí😇”
50 Kč — Anonymous donor 2 years ago