Vánoční sbírka pro centrum hiporehabilitace Mirakl

Telč / Organizer: Centrum hiporehabilitace Mirákl o.p.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vánoční sbírka pro centrum hiporehabilitace Mirakl

Amount raised 22 376 Kč of 21 000 Kč goal
Left -155 days
107 % z původního cíle
The campaign has ended 15. January 2024

Help by sharing

Centrum hiporehabilitace Mirakl je největší hiporehabilitační centrum v České republice. V průběhu celého roku pořádáme rehabilitační pobyty pro děti se speciálními potřebami. Naší hlavní stěžejní léčebnou metodou je hipoterapie. Jedná se o formu fyzioterapie, která využívá pohyb koňského hřbetu v kroku pro ovlivnění motorického chování dítěte. Tedy pro to, aby dítě v téměř jakémkoliv fyzickém či psychickém stavu bylo možno zlepšovat svoje schopnosti a dosahovat svého maximálního rozvoje.

V péči máme přes 150 dětí z celé ČR. Některé děti mají jen lehké funkční problémy, ale většina našich svěřenců má velmi závažné neurologické či ortopedické diagnózy nebo jiná například genetická onemocnění. Ke každému z těchto dětí přistupujeme individuálně s ohledem na jeho potřeby. Hiporehabilitační pobyty u nás děti baví. Milují být v přírodě obklopeni psy a koňmi.


Naše organizace letos oslavila 11. narozeniny. Díky letité praxi máme již mnoho zkušeností, ale i tak naše metody neustále rozvíjíme a zdokonalujeme. Jsme jediné středisko s akreditací Ministerstva zdravotnictví CŘ. Kromě léčby se věnujeme také vzdělávání studentů a terapeutů. Šíříme osvětu a ukazujeme, jak nám koně mohou pomáhat v léčbě často velmi závažných onemocnění.

Věříme, že není lepší učitel pohybu než kůň. Koně dětem ukazují cestu, jak se volně a beze strachu pohybovat. Aby to bylo možné musíme našemu hiporehabilitačnímu stádu věnovat hodně péče.


Jak sbírka pomůže?

V současné době má naše organizace celkem 8 koní, kteří pomáhají dětem s hendikepem. Péče o koně je velmi nákladná. Jen za veterinární péči utratíme ročně až 100 000 Kč. Výtěžek ze sbírky bychom proto rádi využili na veterinární péči našich zvířecích terapeutů v roce 2024.


Za celý tým centra hiporehabilitace Mirákl moc děkujeme. Každého příspěvku, každého milého slova, sdílení i komentáře si velmi vážíme. 

17 donations

373 Kč — Anonymous donor 6 months ago

“Verim,ze finance jsou vynalozene na pomoc zviratum”
3 000 Kč — Bohmova Eva 7 months ago

“Zdravíme všechny dobré lidi v Miráklu a všechny koníky. Přejeme vše dobré a ať se daří. Petra a Oliverek ❤️”
777 Kč — Petra Jurášková 7 months ago

“Děkujeme, že jste ❤️”
373 Kč — Markét 7 months ago

2 112 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“Moc děkujeme, že Vás máme!!!! ♥️”
500 Kč — Radka 7 months ago

“Přejeme všem se Sofinkou krásné Vánoce!”
5 000 Kč — Jana Klíč 7 months ago