Už jen radostné dětství pro Olivku

Praha / Organizer: David Doubek, lékař letecké záchranné služby zc.icomopfn@avoserub.analoj

{}
0 %

Už jen radostné dětství pro Olivku

Amount raised 377 462 Kč of 375 000 Kč goal
Left -1471 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 16. May 2020

Help by sharing

Měl to být první větší rodinný výlet, na kterém spolu mladý pár s malou Olivií a jejich ještě nenarozeným miminkem oslaví první výročí svatby. Dáška toužila manželovi Matúšovi ukázat všechna krásná místa, která v oblíbené Praze navštívila. Těšila se na nové zážitky, které se svojí rodinou ve stověžaté zažijí. Tohle přání se ale nikdy nenaplnilo…

Ten den ráno 10. června 2019 stihli ještě navštívit kamarádku a Matúšovu tetu. Byla poslední osobou, která měla to štěstí políbit je na rozloučenou… Přibližně půl hodiny před nehodou ještě poslali na rodinný chat vtipnou poznámku o aktuální situaci u Humpolce. Všichni jsme byli spokojení, že jsou v pořádku. 

Později však přišel ten nejhorší telefonát, kdy nám policie oznámila, že měli nehodu a přežila v té době jen půlroční holčička. To malé, nevinné a nic netušící děvčátko, které se v okamžiku stalo sirotkem. Olivku odvezla letecká záchranná služba do nemocnice, kde jí lékaři poskytli tu nejlepší pomoc. Záchranáři se na místě pokoušeli zachránit život oběma rodičům, nedalo se však již nic udělat. Matúš, Dáška a jejich nenarozené miminko byli namístě mrtví.

Tímto momentem se nám změnil život. Okamžitě jsme se zaměřili na pomoc Olivce, která byla v té chvíli hospitalizovaná ve FN Motol. Ani na vteřinu jsem neváhala vzít si ji k sobě a starat se o ni. Dnes je jí rok a tři měsíce.

Když nám před dvěma lety zemřel nečekaně náš otec a teď nejmladší sestra, rozhodla se naše maminka ve svých 61 letech vzdát vlastního bydlení na východním Slovensku a přestěhovala se 365 kilometrů za mnou a Olivkou do Nitry. Všechny tři žijeme v podnájmu v bytě. Olivka je naše sluníčko a já věřím, že na ni její rodiče dávají tam seshora pozor. Už jenom proto je mojí největší snahou zabezpečit malé Olivce vlastní střechu nad hlavou a stálý domov, kde bude vyrůstat a vždy se mít kam vrátit. Budeme rádi za jakoukoliv finanční částku, která nám k tomu dopomůže.


Děkujeme, 

za celou rodinu Jaroslava Cuperová


Tragická dopravní nehoda 10.6.2019

Děkujeme ♥

30. 04. 2020

Když mi v polovině ledna zazvonil telefon a na druhém konci se ozval vřelý hlas, který mi jménem pražské záchranky nabídl pomoc pro naši Olivku, vůbec jsem netušila, jakou vlnu solidarity to přinese. Bylo pro nás velmi těžké oživit smutné vzpomínky, ale zároveň jsme pocítili velký vděk za to, že jsou tu lidé, kteří nám chtějí pomáhat.

Mohli jsme se tak osobně setkat s úžasnými lidmi, kteří zachraňují lidské životy a jsou laskaví nejen při práci, ale i v čase mimo ni. A těmto lidem patří naše obrovské DÍKY. Jmenovitě bych znovu ráda poděkovala doktoru Davidu Doubkovi, který v den nehody naši Olivku převážel do nemocnice.

Jsme vděční za každičký finanční příspěvek, který navíc doprovází srdečné vzkazy od dárců, mezi nimiž jsou i přátelé, které jsme roky neviděli, a přesto tu pro nás teď jsou. Děkujeme vám všem, kteří s námi příběh sdílíte. Vaše pomoc je ukázkou toho, že hranice mezi Českem a Slovenskem jsou občas jenom na mapě.

Chtěla bych ještě velmi poděkovat paní ředitelce Darině Danielové, Jolaně Burešové a Martině Novákové, které se o nás od samého začátku staraly a daly nám pocit, jako bychom se znaly celý život… i proto jsme se do sbírky s radostí rozhodly jít. Když jsme se potkaly osobně, hned jsme věděly, že na Vás nikdy nezapomeneme a navždy Vám budeme vděční za pomoc v této těžké a tragické situaci. Jste lidé s obrovským srdcem a proto DĚKUJEME. – Cuperovi

Patrons 1

Petr Kolouch

Patronem sbírky je MUDr. Petr Kolouch, MBA, LL.M., ředitel Zdravotnické záchranné služby hl. města Prahy

457 donations

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Ať už tě v životě potká jen to krásné⭐️”
150 Kč — Anonymous donor 4 years ago

120 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
19 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
185 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
693 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!