Prošla si kómatem a neuvěřitelně bojuje. Pomozte vrátit naši maminku domů

Prostějov / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Prošla si kómatem a neuvěřitelně bojuje. Pomozte vrátit naši maminku domů

Amount raised 137 271 Kč of 111 132 Kč goal
Left -127 days
124 % z původního cíle
The campaign has ended 13. March 2024

Help by sharing

V dubnu 2022 utrpěla naše 52letá maminka závažnou mrtvici a dva epileptické záchvaty. Maminka byla dlouho v umělém spánku i v kómatu. Má zasaženou pravou stranu těla a řečové centrum. I přes prvotní péči, která byla ze strany lékařů skvělá, jsme se bohužel také setkali se zanedbáním péče, kdy se mamince vytvořily vážné proleženiny – dekubit, což mělo závažné důsledky.

Následně byla převezena do jiné nemocnice na naše vlastní náklady, kde bylo diagnostikováno, že dekubit byl zásadním problémem jejího zdravotního stavu.

I přes další neuvěřitelné zdravotní patálie se ale nikdy nevzdala a hrozně moc bojovala, nakonec se tak staly věci, které lékaři v jejím stavu považovali za nemožné.

Například díky skvělé rehabilitační sestře rozhýbala pravou nohu, a to nás lékaři připravovali na to, že zůstane ochrnutá. Dokonce se sestrou ujde na chodbě i pár kroků v chodítku a snaží se dál.

Děje se něco, na co nás lékaři připravovali, že nebude možné.

Vůbec to ani oni ani moje maminka nevzdávají.

Nyní intenzivně rehabilituje, ale jsme konfrontováni s problémem nehojícího se dekubitu, což ztěžuje další léčbu.

Jak sbírka pomůže?

Snažíme se jí maximálně podpořit. Po celou dobu léčby u ní každý den někdo je, a zatímco se maminka snaží bojovat s následky mrtvice, my potřebujeme pomoc na přizpůsobení bytu a nákup kompenzačních pomůcek pro péči o ni doma. Vaše příspěvky a podpora pomohou zlepšit kvalitu života maminky a umožní jí dál bojovat v domácím prostředí. Moc se na její návrat domů těšíme, prosím, pomozte nám ho uskutečnit. Děkujeme za vaši pomoc!

Poděkování a pozdrav

28. 03. 2024

Milí dárci, má milovaná paní momentálně rehabilituje v OLÚ Jevíčko. Jde to pomalu, ale jde to dobře. Podle lékařů i fyzioterapeutů se podaří ji rozchodit! Rovněž po stránce logopedické je na tom zase o něco lépe. Hodně času (asi 10 měsíců) jsme ztratili léčením a hojením dekubitu na zádech. Byla to zároveň podmínka oslovených rehabilitačních zařízení. Během té doby manželka absolvovala pouze občasná krátkodobá cvičení v rámci omezených možností LDN, přesto se dokázala krok po kroku zlepšovat. Víme, že nás čeká ještě spousta práce.

Závěrem bych vám všem chtěl jménem celé naší rodiny vyjádřit obrovský dík. Děkujeme, že jste nás celou dobu podporovali a pomáhali nám tak překlenout toto nelehké období, trvající už téměř dva dlouhé roky. Děkujeme Vám všem!

S úctou Tomáš Strakerle (manžel Anetky) a Lucie Strakerlová (dcera)

 

249 donations

200 Kč — Anonymous donor 7 months ago

777 Kč — Anonymous donor 7 months ago

252 Kč — Bronislava Mlčochová 7 months ago

“Držíme palce !”
1 000 Kč — Martin a Ivanka 7 months ago

100 Kč — Anonymous donor 7 months ago

500 Kč — Michal Křesala 7 months ago

“Celý kolektiv Klientského centra České spořitelny přeje hodně zdraví, statečnosti a odvahy do dalších dnů. Krásné Vánoce i do nového roku jen to dobré. ”
10 020 Kč — Klientské centrum České spořitelny 7 months ago

“Držím palce”
500 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“Pro Anetku od Budařů🤍”
2 000 Kč — Simona Budařová 7 months ago

“Anetka, přejeme ti brzké uzdravení. ”
1 000 Kč — Fagošovi 7 months ago