Pomůžeme kamarádce s léčbou koně Carina

Řevnice / Organizer: Petra Beránková zc.manzes@enokkivcyv

{}
0 %

Pomůžeme kamarádce s léčbou koně Carina

Amount raised 52 783 Kč of 80 000 Kč goal
Left -317 days
66 % z původního cíle
The campaign has ended 23. March 2022

Help by sharing

Tuhle sbírku jsme se rozhodli založit na pomoc kamarádce Dáše, která se ocitla v situaci, kdy má za sebou velké výdaje s léčbou zranění svého mladého koně. Vzhledem k charakteru úrazu ji ještě řada nákladů čeká. Nelze přesně odhadnout jak velkých, protože nikdo neví, jak dlouho léčba bude trvat, a zda se koník vůbec uzdraví.

Čtyřletý Carino utrpěl vážné sečné poranění zadní nohy, při kterém došlo v místě rány nad hlezenním kloubem ke kompletnímu přetnutí šlach a svalů, přerušení žíly a poškození arterie. Veterináři, kteří ho operovali, prý takové zranění nikdy neviděli, a neodvažují se predikovat s jakou kvalitou rána sroste.

Carino má obrovskou chuť k životu a představa, že by se tak veselé zvíře mělo uspat, je pro všechny hrozná.

Kdyby za sebou Dáša neměla příběh, kdy byla její bývalé mladé kobylce po roce a půl společné cesty diagnostikována pylorická stenóza (vzácná diagnóza chronického vředu na vrátníku) kvůli které musela kobylu darovat do chovu, a kdyby zranění Carina nebylo tak nepochopitelné a vážné, asi by nás ani nenapadlo sbírku zakládat. 

Pár slov Dáši, která vám chce říct: 

Musím se Vám k něčemu přiznat. Určitě nejsem ta nejpotřebnější. Jsem si víc než jistá, že je na světě spousta lidí, kteří potřebují pomoc mnohem víc než já. Musím Vám to říct, i když to teď třeba hraje proti mně. Nejsem žádný nezodpovědný majitel. Jsem si velice dobře vědoma, co všechno kůň potřebuje, a co to stojí. A moc dobře vím, že musím mít rezervy. Nicméně tohle fakt nečekáte. Kdybyste to čekali, nikdy byste si koně nepořídili. 

Carino si žil spokojený život na pastvině a kamarádama až do dne, kdy byl nalezen ve výběhu s tímto zraněním. Následně jsem ho odvezla na kliniku v Heřmanově Městci, kde podstoupil operaci. Ke dni odvozu z kliniky dosáhl účet za ošetření něco přes 70 000,- Kč. Teď ho čeká několik měsíců na úvaze v boxe se zafixovanou nohou. Zhruba každý týden potřebuje rána zkontrolovat a převázat. Převaz se provádí v sedaci, aby koník s nohou nehýbal, a to, co se stihlo začít hojit, znovu neprasklo. Cena převazu je 2500 až 3000,-Kč. Kolik jich přesně bude, je v současné chvíli otázka pro jasnovidce. Záleží, jak se bude rána hojit.

Zároveň jsme se začali potýkat s problémem, že nám Carino, který si nesmí lehnout, na úvazku usíná, a přesto, že se to dle veterinářů běžně neděje, několikrát upadl. Abychom předešli dalším pádům, museli jsme nechat zbudovat nosnou konstrukci a Carina zavěsit do speciální sítě.

Pokud tohle všechno dobře dopadne a rána se zhojí, mohl by mu pomoci pobyt na rehabilitační klinice, kde by srostlé svaly a šlachy alespoň trochu rozhýbal. Má tedy naději, že svůj život dožije spokojeně na pastvině. Jestli je naděje, že bude ještě jednou jezdeckým koněm, nikdo neví. Celý jeho příběh můžete sledovat tady.

64 donations

1 221 Kč — Adam Dlabaja 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

92 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím palce, ať to Carin zvládne. Každý má právo na život.”
373 Kč — Vlaďka Matyášová 1 year ago

500 Kč — Jaroslava Mynářová 1 year ago

150 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 999 Kč — JszD 1 year ago

“Táhni a srůstej! :-)”
777 Kč — Varel Frištenský 1 year ago

“Určitě vše dobře dopadne. Držím palce :-)”
1 250 Kč — Blanka 1 year ago

374 Kč — Norbi 1 year ago

Discover more

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu
21 %

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí
164 %

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí

Uhlí na topení pro Renatu a její dceru Andy
111 %

Uhlí na topení pro Renatu a její dceru Andy