Pomozme Iloně dostat se z azylového domu

Collected
30 000 Kč
V životě jsem to neměla vždy jednoduché. Od svých tří let jsem vyrůstala v dětském domově, odloučená od svých šesti sourozenců. Snad právě proto se pro mě v dospělosti stala rodina tím nejdůležitějším na světě.
Moje cesta ke klidnému životu ale byla plná překážek a odříkání.
S prvním partnerem, se kterým mám tři děti, to nebylo vůbec snadné. Naše soužití provázely vážné neshody a natolik těžké chvíle, že mě okolnosti nakonec donutily i s dětmi odejít a vyhledat bezpečí v azylovém domě. S druhým mužem jsem pak přivedla na svět další tři děti. Celá naše rodina se tísnila v malém bytě 1+1, kde jsme společně prožili dlouhých 23 let. Byt se postupně plnil nejen mými dětmi, ale i přibývajícími vnoučaty. V jednu chvíli nás pod jednou střechou žilo až dvanáct.
Starala jsem se o celou domácnost a neměla jsem to srdce poslat své blízké z domu. Rodina pro mě byla a je vším.
Zvýšená spotřeba energií se však pochopitelně nelíbila majiteli bytu, který nás nakonec vystěhoval.
Děti odešly ke svým partnerům, manžel k synovi a já jsem po letech obětování se pro druhé zůstala úplně sama.
Útočiště jsem našla v azylovém domě v Trutnově, kde jsem po dlouhé době dostala prostor si odpočinout a srovnat si myšlenky.
Dnes je mi 52 let, pracuji na plný úvazek a snažím se poctivě šetřit. Mým jediným přáním je najít si malý byt k pronájmu, kde budu mít konečně klid, soukromí a místo, kterému budu moci říkat domov. Své děti a vnoučata budu dál milovat a s otevřenou náručí je kdykoliv přivítám, ale tentokrát už jen jako návštěvu.
Jak sbírka pomůže?
Výtěžek ze sbírky mi pomůže pokrýt náklady na kauci a první nájem v novém bydlení. Vybraná částka mi umožní odraz do nové životní etapy. Po letech nejistoty a nepřetržité péče o ostatní chci konečně myslet i sama na sebe a vytvořit si svůj vlastní a bezpečný domov.
Ze srdce děkuji všem, kteří se mě rozhodnou na mé cestě za klidným životem podpořit.
76 donations
“Hodně štěstí!!!!! 🥹”
“Ať se paní daří. ”
“Držím palce 🙂.”
“Přeji Vám klid a štěstí do života 🙏♥️”
