Operace penisu pro Petra

Bruntál, Břidličná / Organizer: Petr Pišťáček zc.manzes@kecatsiprtep

0 %

Operace penisu pro Petra

Amount raised 138 357 Kč of 150 000 Kč goal
Left -219 days
92 % z původního cíle
The campaign has ended 27. April 2023

Help by sharing

Má diagnóza – hypospadie se běžně řeší v dětství, což v mém případě bohužel nikdo neudělal.

Tato vrozená vývojová vada močové roury se projevuje několika defekty, jako je špatné umístění vývodu močové trubice, chorda, vyvýšené scrotum, špatný kožní kryt, špatně vyvinutá předkožka atd.

Každá hypospadie je jiná a může se projevit jedním, kombinací nebo všemi defekty. Moje forma je mírného typu, bohužel od všeho něco, jak se vyjádřil při vyšetření prof. Andrej Sukop.

To, že mám špatně vyvinutý pohlavní orgán, vím od dětství.

Hrozně jsem se za to styděl, trápilo mě to, vyhýbal jsem se společnému sprchovánímočit musím v sedě kvůli rozstřiku či zdvojenému proudu. Při erekci, či sexuální aktivitě také trpím velmi bolestivými obtížemi.

Doufám, že to, že jdu s tímto příběhem ven, přispěje k osvětě o této nemoci, a že už žádný dospělý muž nebude muset zažít to, co já.

Netušil jsem, že se jedná o hypospadii. Vždy jsem si myslel, že to je defekt hodnocený třeba jako odstáté uši, nebo křivý nos. Že mi teoreticky mohou pomoci plastičtí chirurgové, ale budu to muset draze platit a na bolestech a dalších projevech to nic nezmění.

V 36 letech jsem si o této diagnóze přečetl článek v novinách. Hned jsem věděl, že se jedná o mě, a že je léčitelná. Začal jsem zjišťovat možnosti. 

Nejprve jsem se obrátil na urologii. Zjistil jsem, že tomuto oboru se věnují jen několik určitých specialistů.

Následovalo dlouhé období, kdy jsem věc konzultoval se specialisty, které v ČR máme, ale nikdo z nich mi nebyl schopný pomoct, či jen minimálně.

Pár doktorů se mě ptalo, proč to řeším v pozdějším věku. Vždy jsem jim vysvětlit svoji neznalost.

Ze zoufalství jsem začal oslovovat lékaře v cizině. Několik v Německu, jako například presidenta Světové hypospadiologické organizace a prof. Ibrahima Ulmana, či světovou špičku prof. Özbryho. Všichni nabídli kompletní pomoc včetně kalkulací. Sami se divili, proč mě lékaři v ČR odmítli.

Vzhledem ke statistické úspěšnosti přes 90 % a s ohledem na skvělé funkční a estetické výsledky jsem začal problém řešit s prof. Özbeym, který byl oceněný za evropského urologa roku 2019 v léčbě hypospadie.

Oslovil jsem zpětně svoji zdravotní pojišťovnu, která úhradu odmítla.

Zoufalý jsem opět začal shánět peníze, prodávat zbytné věci, pomohla mi rodina. 2krát jsem navštívil prof. Özbeyho. Dohodli jsme se na operaci téměř všeho pouze bez plikace těles.

Udělal jsem chybu v tom, že jsem den před operací poprosil prof. Özbeyho, zda by ještě nezvážil přidání i plikace, abych nemusel na další operaci. V ten moment operaci zrušil. Zoufalý, že zase budu muset čekat měsíce a už jsem čerpal volno kvůli plánované operaci jsem s důvěrou přijal nabídku Cevre Hastanesi, osobně se setkal s ředitelem, který přislíbil skvělý výkon.

Opak byl ale pravdou a část operace ani neudělali.

Mám vyjádření mnoha doktorů, které jsem začal po této katastrofě oslovovat, že se jedná jednoznačně o špatně provedenou operaci. Bohužel většina z nich si na takovou revizi netroufá. Několik měsíců jsem denně hledal nejlepší odborníky. Po oslovení různých zařízení mi byla nabídnuta kompletní revize v největší Turecké nemocnici – městské nemocnici Ankara přímo u jednoho z nejlepších urologů prof. Tolga Karajana. Základní částka hradicí pouze léčbu je však 6 000 euro. 

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na reoperaci v Turecku.

Po zpackané operaci je veden soudní spor, s jehož náklady mi pomáhá známý. Bohužel osobně na spravedlnost finance nemám. Oslovil jsem ministerstvo zdravotnictví a spravedlnosti – 2krát. Ani se neozvali, jako bych ani nebyl občanem ČR.

Po tom všem jsem psychicky vyčerpaný. Trpím depresemi. Mám bolesti, mnoho problematických jizev, fixovanou kůži, tahy, částečnou necitlivost a vzhled je věc sama o sobě. 

Prosím, pokud mě jen trochu chápete, poskytněte mi finanční pomoc. Po všech těch letech mě tak konečně přiblížíte normálnímu životu.

Děkuji.


251 donations

500 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“Držím Vám pěsti, ať se vše podaří :-)”
200 Kč — Jana Žylová 7 months ago

“Mnoho sil. Ať se náprava podaří.”
200 Kč — Anonymous donor 7 months ago

2 112 Kč — František Havlíček 7 months ago

“Ať se vše povede. Držím palce”
373 Kč — Tomáš 7 months ago

“Péťovi, aspoň trochu pro lepší zdraví.”
1 000 Kč — Ivo Rémiš 7 months ago

“Hodně štěstí, dobře to dopadne! ”
373 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“Držím pěsti. Teď už se to povede a budete OK, nebojte.”
373 Kč — Josef 8 months ago

“Přeji hodně štěstí ”
3 000 Kč — Petr Němec 8 months ago

373 Kč — Anonymous donor 8 months ago