Okatá Gábinka mluví - díky intenzivním terapiím a nezdolnému nasazení rodiny

Praha / Organizer: Michaela Mocková moc.liamg@aleahcim.avokcom

Collected
218 865 Kč

of 157 000 Kč   / 139 %
0 %
Left -199 days
132 donors

The campaign is running on Znesnáze21

The campaign ended on 05. January 2026
Share with friends

Má to smysl. Naše 7letá Gábinka má dětskou mozkovou obrnu, která se projevuje středně těžkým tělesným postižením a značnými komunikačními obtížemi kvůli ochablému svalstvu v obličeji. Současně má hypotonický syndrom (nižší svalové napětí) a hypermobilní klouby, což jí celkově zhoršuje hrubou i jemnou motoriku. 

 Díky nepřetržitému úsilí a mnoha terapiím ale začíná MLUVIT. Pro nás je to takový malý zázrak po tolika letech slyšet její slabý hlásek, její myšlenky formulované do slov.

 Jsme moc vděční a nepřestáváme věřit, že jednou bude žít plnohodnotný život. Má k němu dobře nakročeno. A my ji budeme nadále podporovat v jejím úsilí. To je i důvod, proč opakovaně žádáme o pomoc.

 S dcerou absolvujeme spousty terapií, z nichž většina není proplácena zdravotní pojišťovnou. Za ty roky se počet pravidelných terapií ustálil na čísle 7. Jedná se o logopedii a jazykovou rehabilitaci, fyzioterapii, ergoterapii, hiporehabilitaci, lekce Feldenkraisovy metody, kraniosakrální terapie a terapie podporující sluchové zpracování (Benaudira).

 Jsou to terapie, které mají svůj význam pro komplexní vývoj naší dcery, ať už z hlediska motorického nebo mentálního. Každá jednotlivá terapie hraje svou důležitou a nenahraditelnou roli.

  Gábi je bojovnice! I přes všechny překážky je neuvěřitelně šikovná, zvídavá a houževnatá. Díky své obrovské vnitřní síle jde neustále kupředu a nevzdává se! A my s ní!

 Jak sbírka pomůže?

 Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých pravidelných terapiích a rehabilitacích a mohla se dále posouvat kupředu. Přejeme si jediné – aby Gábinka mohla žít plnohodnotný život bez omezení. Z celého srdce děkujeme všem laskavým dárcům. Vaše podpora pro nás hodně znamená. Děkujeme, že jste součástí této cesty a že Gábince pomáháte k aktuálním pokrokům. Naše úsilí nekončí.

 S úctou,

rodiče Gábinky a brácha Tom

Velké díky vám všem!

27. 11. 2025

Milé dárci, je vás tu už 85!!!

Děkujeme z celého srdce každému z vás, moc si vážíme vaší pomoc.

Gabča s rodinou

Děkujeme za šťastné sedmičky!

16. 11. 2025

Moje milé,

Markét, Luci, Jani a Míšo, i vy všichni dárci v utajení,

děkujeme za šťastné sedmičky - nejen ty poslané, ale i ty v momentálně vybrané částce, která činí 67 747 Kč.

Moc si toho vážíme a posíláme vám všem velké díky, Míša

Haniiii, dííííky mooooc!

13. 11. 2025

Milá Hanko, moc Ti děkuju za tak štědrý dar pro Gabču, moc si toho toho vážím. A hlavně děkuju i za tak neskutečně laskavá a milá slova plná podpory a porozumění. Gabča říká: "Děkuju, děkuju Ti!".

Míša


132 donations

Anonymous donor 09.12.2025 252 Kč

Daniela a David 09.12.2025 100 Kč

“Sice malý dar,ale pro velikou bojovnici ❤️Davídek pozdravuje a posílá ze své kasičky ❤️”

Týnka 09.12.2025 1 000 Kč

“Posílám sílu! ”

Mária 09.12.2025 1 500 Kč

“Držím palce”

Anonymous donor 08.12.2025 252 Kč

Tomas Gregor 08.12.2025 333 Kč

“Přeji vám ať dál vše zvládáte :)”

Katka Pokorná 08.12.2025 250 Kč

QR platby 08.12.2025 3 550 Kč

“QR platby 1. - 7.12.2025”

Tomáš Veigl 07.12.2025 200 Kč

Evík 07.12.2025 5 000 Kč

“Milá Gábinko, doufám, že až se zase uvidíme, tak si plácnem a řeknem ahoj. :) Tak ať tě vaši a brácha moc nezlobí, hezké Vánoce. ”