Odškodnění pro promlčenou oběť psychiatra Jana Cimického

Odškodnění pro promlčenou oběť psychiatra Jana Cimického
Amount raised 334 804 Kč of 50 000 Kč goal
Left -514 days
670 % z původního cíle
The campaign has ended 15. December 2024

Jde o nejzávažnější případ této kauzy, je ale promlčený, protože se ho kvůli jeho závažnosti nepovedlo propojit, "nařetězit" s ostatními 39 případy. Tato žena se stala obětí "svého" doktora Cimického jako dívka na prahu dospělosti, těsně před sametovou revolucí, při léčbě na bohnické psychiatrii. Zažila sexuální násilí, odpor proti němu tlumil psychiatr nasazením psychofarmak. Když kauza před 3 lety odstartovala, tato žena se svým svědectvím vystoupila v pořadu České televize 168 hodin a akcelerovala ostatní oběti, aby také našly odhodlání promluvit, například televizní moderátorku Martinu Hynkovou Vrbovou. Když ale věc došla k soudu, tato klíčová svědkyně vypadla ze seznamu obětí, protože její případ nešlo kvůli větší závažnosti spojit s ostatními a je tedy promlčený. Utrpení této konkrétní ženy tak soud nemohl nikterak pojmenovat ani mu přiřknout odškodnění. Tato sbírka má symbolicky její případ uznat, vyjádřit mu účast a ocenit odvahu ženy, která se nebála se svým svědectvím vystoupit, usnadnit stejný krok ostatním a společně pomoci kauze dobrat se k rozsudku a ke spravedlnosti.
Patrons 1
585 donations
“Neuvěřitelné co je v našem právním systému standardní. A kdyby měl Cimicky udělat alespoň jednu jedinou věc a měl by na to koule, tak odškodnit Vás. Respekt. ”
“Sama jsem obětí nepotrestaného brutálního násilí ze strany zdravotníků. Jsme v tom spolu a proto posílám tuto přesnou částku pro štěstí.”
“Už snad nikomu neublíží…”
“Preji mnoho sil a lasky..”
“Děkuji za Vaše jednání, které přispělo k uzdravování naší společnosti. A děkuji Noře, že nám o tom dala vědět.”


