Od narození bojuje o život. Pomoc pro onkologicky nemocného Dominička

Prostějov, Určice / Organizer: Záchranná služba ASČR Praha-západ zc.icomopfn@ofni

0 %

Od narození bojuje o život. Pomoc pro onkologicky nemocného Dominička

Amount raised 406 976 Kč of 250 000 Kč goal
Left -306 days
163 % z původního cíle
The campaign has ended 08. July 2025

Help by sharing

Záchranná služba ASČR Praha-západ se rozhodla vyhlásit sbírku pro malého bojovníka Dominika (*2023), kterého pravidelně převážíme do protonového centra na náročnou léčbu.

Dominik je usměvavý chlapeček, který si už v útlém věku prochází tím nejtěžším bojem – bojem o život.

V červenci 2023 mu byl diagnostikován nádor v dolní části mozečku. Následovala okamžitá operace na neurochirurgii v Olomouci, kde podstoupil dvě umělá uspání a složitý zákrok. Dominik ale zabojoval, operaci zvládl a následně pokračoval v léčbě na dětské onkologii v Brně, kde mu lékaři a sestřičky poskytli špičkovou péči.

Jeho maminka Petra je s Dominikem nepřetržitě hospitalizována, aby mu byla oporou, a péči o staršího brášku Kájíčka (*2022) mezitím převzal jeho tatínek s přítelkyní. Petra je momentálně na rodičovské dovolené, a vzhledem k náročné situaci nemá možnost nastoupit do zaměstnání.

Celá tíha starostí – zdravotních, logistických i finančních – tak zůstává pouze na mamince.

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je určena nejen na léky a zdravotní pomůcky, které bude Dominik potřebovat dlouhodobě, ale i na celkové zvládnutí složité životní situace, v níž se Petra ocitla. Každý dar pomůže – ať už půjde na dopravu k lékařům, hygienické potřeby, stravu, oblečení pro děti, nebo neodkladné výdaje spojené s dlouhodobou léčbou.

Z celého srdce děkujeme každému, kdo se rozhodne pomoci. Dominik i jeho rodina vaši podporu nesmírně potřebují. Společně to zvládneme – protože když se spojí srdce, vznikají zázraky.

Poděkování

10. 07. 2025

Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat celému týmu ASČR  za sprostředkování sbírky pro mého syna Dominička a všem ostatním dárcům kteří pomohli přispět moc si toho opravdu vážím.Léčba stále pokračuje ale Domča je bojovník a zvládá to dobře už si uživá chvilky s bráškou Kájou. Penízky využijeme na potřebné věci ještě jednou velké děkuji 🥰😘🤗.Jste opravdu ANDĚLÉ 👼 s velkým ❤️

603 donations

Anonymous donor 23.04.2025 252 Kč

Katka 23.04.2025 500 Kč

Anonymous donor 23.04.2025 252 Kč

Vendy 23.04.2025 1 221 Kč

“Bojuj Dominiku a brzy se uzdrav ❤️”

Anonymous donor 23.04.2025 500 Kč

Anonymous donor 23.04.2025 150 Kč

Anonymous donor 23.04.2025 100 Kč

Anonymous donor 23.04.2025 150 Kč

Anonymous donor 23.04.2025 777 Kč

Anonymous donor 23.04.2025 382 Kč