Notebook pro šikovného studenta Danyho s DMO

Chrudim, Třemošnice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Notebook pro šikovného studenta Danyho s DMO

Amount raised 12 000 Kč of 12 000 Kč goal
Left -622 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 11. September 2022

Help by sharing

Jsem matka samoživitelka a pečuji o dva syny – mladšímu Danymu je nyní 12let. Narodil se předčasně a později mu byla diagnostikována dětská mozková obrna (spastická diparéza). Mimo to má i další zdravotní potíže, jako např. oční vady a poruchu růstu. Proto mu již několik let každý den aplikuji růstový hormon. Absolvujeme celou řadu terapií v cestě za posunem ve vývoji mého chlapečka.

Dětská mozková obrna u dětí

Od malička jsme museli dojíždět na lékařská vyšetření a rehabilitace, na pravidelná ortoptická vyšetření i lázně, kam zvládne nyní už jezdit sám. Na rehabilitace a kontroly k odborným lékařům ho stále ale musím doprovázet. Sama ho vnímám spíše jako zdravotně znevýhodněného, přesto bylo velmi složité najít si práci, která by mi umožnila vše sladit, tak abych mohla častěji žádat o volno a Danymu věnovat tolik pozornosti, kolik jeho zdravotní stav vyžaduje.

Nyní pracuji v charitě a díky tomu jsem si uvědomila více než dříve, že nemusím být na všechno sama.

Navzdory těžkému začátku je Dany úplně normální kluk, který trochu kulhá, ale je hrozně chytrý, někdy je veselý a někdy zlobí – úplně stejně jako ostatní děti. Fyzicky se mu hůře chodí ze schodů, přesto je soutěživý, navštěvuje hudebku, učí se hrát na bicí a miluje šachy.

K narozeninám si hrozně moc přeje notebook. Slíbila jsem mu ho s tím, aby se nejdříve zkusil na oplátku zlepšit ve škole, jelikož je opravdu chytrý. A ono se mu skutečně podařilo nemít na vysvědčení žádnou trojku.

Do toho nám ale vstoupila oprava automobilu a s ní spojený nenadálý výdaj v podobě částky 11 000 Kč. Chtěla bych Vás proto požádat o pomoc s koupí notebooku pro Danyho. Pomůže mu to v jeho motivaci za zlepšením. Ale notebook také využije i ve prospěch studijního zlepšení, kromě toho, že asi jako každé dítě, na něm chce trávit svůj volný čas.

Moc děkuji všem dobrým lidem, kteří pomohou splnit Danyho obrovské přání.

Díky Vám všem !!!

13. 09. 2022

"Děkuji všem dárcům,"   Máma Lenka

Děkuji moc! Lenka

03. 08. 2022

13 donations

123 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

“Přeji všechno nejlepší k narozeninám, snad se přání vyplní.🙏🏻”
777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Anonymní dárce 2 years ago