Lubo prosí o nový vozík

Krásné Pole / Organizer: Nadační fond pomoci zc.murtnec@17animreh

{}
0 %

Lubo prosí o nový vozík

Amount raised 66 539 Kč of 55 000 Kč goal
Left -574 days
121 % z původního cíle
The campaign has ended 30. October 2022

Help by sharing

Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o pomoc.

 

Jsem maminka 31 letého Luboše, pro mne pořád Luboška.

    Mému synovi v 5 letech lékaři zjistili zhoubný nádor na mozku. Byla nutná okamžitá operace.

    Po této několika hodinové velice riskantní operaci oslepl na pravé oko a postupně se začaly přidávat další zdravotní problémy. Ze zdravého chlapečka byl najednou těžce nemocný. Museli jsme nastoupit do Motola na ozařování. Následkem toho všeho se začaly přidávat problémy s růstem, s hormony, záněty ledvin, cukrovka, přidaly se epileptické záchvaty. Přesto jsme dětství i pubertu nějak zvládli, syn dospěl.

    Pracovní příležitosti se také nějaké našly, organická porucha osobnosti, která se následkem onemocnění přidala, začala dělat větší i menší problémy. Nevhodné chování, které je s touto poruchou spojené mu neumožňovalo zůstat v jakékoliv práci, přišel o veškeré sociální vazby, zkrátka žádný kvalitní osobní život. Těžké dětství, kdy spíše než dětský pokojíček viděl nemocniční pokoj, vystřídala osamělá dospělost.

    Společně jsme se snažili vše nějak překonávat.

V dubnu 2020 ale přišel těžký úraz. Synovi bylo 29 let.

Syn mněl venku epileptický záchvat, kdy upadl tak nešťastně, že jsme o něj málem přišli úplně.

    A už tak složitý život vystřídal holý boj o přežití. Díky pomoci kolemjdoucích a pak i rychlé záchranné služby se Luboška podařilo nakonec oživit.

A pak přišly týdny a měsíce strachu a hrůzy, zda vůbec přežije, krvácení do mozku, fraktury všech obličejových kostí, ochrnutí levé půlky těla.

Neuměl polykat, mluvit, chodit, ztratil paměť. Nastala dlouhá dvouletá cesta za pomalým uzdravováním. Stále však je a bude odkázaný na invalidní vozík.

    A protože je v něm Lubošek většinu dne, moc by si přál vozík, který by byl pohodlný, s anatomickou polohovatelnou polstrovanou sedačkou, polstrovanými lýtkovými opěrkami a polstrovanými držáky podnožek, aby se zabránilo skolióze páteře a taky tvorbě otlaků. Neměly by chybět ani popruhy kvůli převržení dopředu – synova stabilita je velmi špatná, hrozí pád při epileptickém záchvatu. Pojišťovna však hradí jen základní obyčejné verze vozíků, vhodné spíše pro přepravu než pro celodenní používání.

    Byla bych moc ráda, kdybych alespoň to málo mohla udělat pro jeho těžkou životní situaci a alespoň trochu zlepšit kvalitu Luboškova života. Budu vděčna všem, kteří by byli ochotni přispět jakoukoliv částkou.

    Případný zbytek peněz bychom použili na koupi notebooku, který je synovým velkým koníčkem a při jeho zdravotním stavu také jednou z mála věcí, kterými se může zabavit.

    Budeme vděčni všem, kdo přispějí jakoukoliv částkou. Iveta a Lubošek


Pozdravy od Luboše

27. 03. 2023

Moc děkujeme všem, kteří přispěli synovi na nový invalidní vozík. Zbylo i na notebook, který si Luboš moc užívá, i na stolek pod něj. Jsme neskonale vděční za Vaši pomoc.

Je vidět, že jsou mezi námi lidé, kteří jsou empatičtí a myslí i na druhé.
Děkujeme 😇😇🤗🤗

Poděkování

13. 10. 2022

Chtěli bychom moc poděkovat všem, kdo nám pomohli vybrat penízky na vozík pro Luboška. Po pravdě? Moc jsme nevěřili, že se to podaří a podařilo. Jsme neskutečně šťastní, že se bude Lubo brzy vozit v pohodlném vozíčku a že jste mu Vy - dárci, pomohli zpříjemnit jeho smutný osud. Z celého srdce děkujeme.

Případné penízky nad rámec požadované částky bychom použili na notebook pro Luboška nebo vybavení vozíku - fusak na zimu, stoleček k vozíku apod.


89 donations

“Věřím že i notebook bude.😉Luboškovi i Ivetce přeji hodně sil. 💪”
1 221 Kč — Petra 2 years ago

“Děkujeme za všechno co děláte pro naše děti ve školce ;) rádi jsme vypomohli Vašemu synovi ❤️❤️❤️”
10 000 Kč — Rodiče šťastné čertice ze školky 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať už se vám daří jenom líp ♥️”
500 Kč — Gába Tučková 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

222 Kč — Marci 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Lubošku, chlápku, ať to jezdí:)”
500 Kč — Petr H. 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago