Few more steps with electric wheelchair for Veronika

Libušín / Organizer: Stanislava Bašatová zc.manzes@avotasab.avalsinats

0 %

Few more steps with electric wheelchair for Veronika

Amount raised 114 512 Kč of 86 000 Kč goal
Left -731 days
133 % z původního cíle
The campaign has ended 13. April 2022

Help by sharing

Veronika je mladá žena, která se narodila s vrozenou vadou chodidel, s tzv. koňskou či golfovou nohou. Od dětství musela absolvovat mnoho operací. Bohužel, operace zároveň vedly k postupnému omezování pohybu.

Dnes jsou pro ni obtížné i běžné věci, jako třeba nakoupit, uklidit nebo jen prostě vyjít ven z domu nebo na výlet. S berlemi ujde už jen desítky metrů, na delší vzdálenosti musí používat těžký mechanický vozík. Kvůli své vadě a omezení se vzdala i myšlenky na vlastní mateřství.

Elektrický vozík by ji umožnil naplnit svoje sny a užít si plnohodnotný život.

Přes všechny útrapy je Veronika optimistický člověk, který zasvětil svůj volný čas práci pro stejně postižené děti i dospělé ve spolku Achilleus (www.achilleus.cz), jehož je dnes neodmyslitelnou součástí. Bez nároku na odměnu spravuje půjčovnu speciálních dlah pro děti s touto vrozenou vadou, pomáhá a podporuje rodiče dětí s touto vadou v léčbě.

Maminky z naší komunity rodičů se rozhodly pro Veroniku uspořádat sbírku na skládací elektrický vozík a umožnit jí tak ještě někdy vidět třeba i moře.

Pomůžete nám také?

Maruška napsala o Veronice:

Veroniku jsem poznala díky spolku Achilleus. Můj syn má stejnou vadu -pes equinovarus. Můj syn má štěstí, měli jsme informace, Achillea a Verunku v půjčovně dlah. Vždy nám pomohla. Bohužel Veronika neměla to štěstí na informace a léčbu, jako je dostupná v dnešní době. Další věc, která nás spojuje, je každodenní bolest. To je důvod, proč mě napadlo Verču podpořit.

Když mi v slzách vyprávěla, jaké má bolesti při každém kroku a že ztrácí samostatnost, že si občas nezvládne ani nakoupit... a viděla jsem vozík, na jaký má nárok od pojišťovny... bylo jasno. Složíme se Verunce na vozík s pohonem, který si může složit do auta, se kterým bude moci třeba i na výlet.

Vždyť jí není ještě 40 a není možné, aby kvůli bolestem a nehybným kotníkům ztrácela samostatnost. Co hůř, když vím, že před pár roky se rozhodla pro amputaci, komisí lékařů byla přesvědčena, že znehybněním kotníků se zbaví bolestí. Bohužel lidské tělo ne vždy reaguje na zákrok stejně. Tyto těžké zákroky bohužel Verunku bolesti nezbavily.

Chci pro Verču naději, podporu a vozík. Verunku bolestí bohužel zbavit neumím, ale můžu jí život usnadnit a věřím, že se jí zase vrátí úsměv a elán do života.“ 

Elektrický vozík www.eloflex.cz/model-f/ splňuje podmínky na lehkost, skladnost a dobré ovládání a dlouhou výdrž baterie. S Firmou Eloflex jsme už navázali kontakt a velmi děkujeme za vstřícné jednání.

Novinky u Veroniky

26. 01. 2022

Veronika posílá pozdrav a velikánská poděkování. Pomalu vstřebává tu velkou vlnu podpory. Jak uplynou 3 měsíce ( podcenila jsem sílu a dobré srdce lidí = nastavila jsem sbírku na moc dlouhou dobu, ale třeba nakonec bude i na příslušenství :-))) zkontaktuje firmu na elektrické vozíky. A určitě se vám tady pochlubí!

Verunka byla také včera na konzultaci u protetika Michala Musila z vídeňské protetiky Pohlig /t.č. v Plzni/. Bylo to moc zajímavé setkání. Víme ze zkušenosti jiných, že pan Musil je "kouzelník". Po dlouhém zkoumání navrhl řešení - karbonovou dlahu - která by prodloužila "dobu stání, chůze" doma.Vozík pro Verunku BUDE!!!

24. 01. 2022

Je to neuvěřitelné!

Za 66 hodin bylo vybráno 100% celé částky! To znamená, že přibývalo 1300,- Kč každou hodinu. Celkem 75 dárců se složilo na elektrický vozík pro Veroniku.

Za všechny zakladatelky sbírky, ale především za Veroniku MOC DĚKUJEME!

Sbírka poběží ještě 3 měsíce (fakt jsme nečekaly, že bude za 3 dny po všem :-) ),pokud se vybere více, bude přebytek využit na doplňkové věci k vozíku NEBO na pořízení dlahy od protetiky Pohlig.

Ještě jednou moc děkujeme, že jste se k nám připojili.

Vážíme si Vaší podpory a pomoci.

kamarádky Veroniky

Vzkaz od Verunky

22. 01. 2022

Když se včera sbírka spustila, ani ve snu by mě nenapadlo, že od Vás dostanu takovou podporu. To, co mám ubráno na nohou, mám dáno ve frekvenci mluvi :), ale včerejší a dnešní den mne připravil o slova, nebyla jsem schopna mluvit, dýchat, jen koukat do prázdna a klepat se jak osika :). Taková podpora - finanční, přinesla neskutečně obrovskou podporu - tu psychickou. Téměř tři roky jsem součástí 4 stěn, protože moje nohy už neslouží tak, jak by měly. A Vaše podpora mi dává naději, že toho ještě spousty uvidím. Věřte, že mi už dva dny běží hlavou místa, kam se vydám. Pokud se vybere více financí než je cíl sbírky, tak peníze využiju účelně. Na případnou speciální dlahu od Pohligu, která by snad mohla pomoci k podpoře chůze a také na fyzioterapii nad rámec přidělených a proplacených zdravotní pojišťovnou. Ještě jednou z celého srdce moc všem děkuji. V dnešní době, kdy se vše zdražuje, úplně vše, jste tak velkorysí. Jsem dojatá a vděčná a po pořádně dlouhé době nabitá energií a to vše díky Vám. Děkuji.

103 donations

256 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

“Milá Verčo, přeju Ti, aby jsi dojela, kam si jen budeš přát... Lenka ”
500 Kč — Lenka G. 2 years ago

252 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

“Veru, snad Ti to aspoň trošku pomůže. Drž se!”
1 000 Kč — Jana Sedláčková 2 years ago

252 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

“Pro Verunku.. ”
252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Verunko, věříme, že s novým vozíkem to bude pro Tebe o trochu snadnější.”
1 000 Kč — Vladik Š 2 years ago

“Verunko jsi skvělá, doufám že ti to aspoň trochu pomůže. ”
5 000 Kč — Tabmont s.r.o. 2 years ago