Další pokroky pro Anielku: Darujme jí lepší budoucnost

Moravská Třebová / Organizer: Monika Almanová zc.manzes@bakkin

{}
0 %

Další pokroky pro Anielku: Darujme jí lepší budoucnost

Amount raised 219 717 Kč of 390 000 Kč goal
Left 32 days
56 % z původního cíle
The campaign has ended 15. August 2024

Help by sharing

Anielka je naše vymodlená 4letá holčička, která se potýká s onemocněním způsobeným jejím velmi smutným příchodem na svět. Původně jsme totiž čekali dvojčátka – 2 holčičky, jedné ale na konci těhotenství přestalo bít srdíčko a zemřela. Anielka v té chvíli neměla kyslík, a tak došlo k těžkému poškození mozku.

Má nejtěžší formu DMO, spastickou kvadruparézu – ochrnutí všech končetin a centrální poškození zraku, mikrocefálii a epilepsii.

Prosím, pomozte nám podpořit Anielčin vývoj neurorehabilitační terapií – Feldenkraisovou metodou, která jí velmi pomáhá dělat pokroky, a to nám dává velkou naději. Feldenkraisova metoda je však velice nákladná a není v našich silách, abychom ji sami financovali. Proto jsme před 2 lety dělali naši první sbírku a díky hodným lidem jsme mohli absolvovat už mnoho lekcí této metody v ČR i zahraničí. S vděčností v srdci se díváme na to, co všechno Anielka už překonala a jak se vývojově posunula. I vy jste jí na této cestě velmi zásadně pomohli v předchozí sbírce. Už se nedusí při krmení, naučila se polykat i kousat stoličkami.

Mentálně je na tom nesrovnatelně lépe, dobře rozumí řeči. Dokáže se pohybovat plazením.

Začala více vnímat své ruce, o kterých dříve ani nevěděla. Zrak se také posunul. Umí nás obejmout, pohladit a je s ní legrace. Pro nás jsou to ohromné pokroky vzhledem k prognóze lékařů, kteří jí nedávali vůbec žádnou šanci na jakýkoli vývoj.

Avšak i ten sebenepatrnější pokrok je doslova vydřený. Péče o Anielku je nepřetržitá 24/7. Od rána do večera s ní neustále cvičíme, stimulujeme každou část těla, 3x denně dostává lekce Feldenkraisovy metody. I krmení a podávání vody zabere několik hodin denně. Zbytek času cvičíme fyzioterapii, speciální jógu, kraniosakrální terapii, hipoterapii a jiné léčebné procedury.

Jsme na vše s manželem sami, neznáme, co je to odpočinek, ani volný čas. I celou noc ji polohujeme, aby se nezhoršovala spasticita.

Jak sbírka pomůže?

Díky Vaší štědrosti jsem zvládla dokončit výcvik Feldenkraisovy metody v Rakousku.

Tento výcvik byl pro nás nesmírně důležitý, jelikož nám umožňuje lépe a dlouhodobě pracovat s Anielky postižením. Kromě toho, že denně pomáhám naší Anielce, snažím se také pomáhat i dalším potřebným dětem, ale kvůli náročné péči o Anielku, je to časově velmi omezené.

Prosíme o finanční podporu, abychom mohli Anielce i nadále umožnit lekce Feldenkraisovy metody v Česku i v zahraničí, včetně ubytování během rehabilitací.

Abych se i já, Anielčina maminka, mohla dále vzdělávat v této oblasti a mohla jsem tak stále lépe každý den pomáhat naší holčičce, ale i mnoha jiným nemocným dětem. Anielka bude také potřebovat speciální kočárek, který pojišťovna nehradí, a další kompenzační a rehabilitační pomůcky (speciální židličku, rehabilitační stůl).

Našim velkým společným přáním i s manželem je měnit osudy rodin s dětmi s postižením k lepšímu a šťastnějšímu životu.

Za každý dar vám velmi děkujeme!

Patrons 1

3034

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3034. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

186 donations

“Moc držím palce!”
373 Kč — Jirka 1 week ago

100 Kč — Anonymous donor 1 week ago

777 Kč — Anonymous donor 1 week ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

373 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Cert se*e na jednu hromadu:(.Hodne sily!”
373 Kč — Niki 1 week ago

200 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Máte moju úctu.”
100 € — Anonymous donor 2 weeks ago