BTL Vánoční sbírka - udělejme radost Jarmile a Michalovi

Praha / Organizer: BTL Medical Technologies s.r.o. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

BTL Vánoční sbírka - udělejme radost Jarmile a Michalovi

Amount raised 398 105 Kč of 400 000 Kč goal
Left -182 days
99 % z původního cíle
The campaign has ended 19. December 2023

Help by sharing

Rok se s rokem sešel a my i letos budeme pokračovat v naší tradici Vánoční sbírky a uděláme něco, co má smysl. Přidejte se k nám a společně podpořme Jarmilu a Michala v boji s jejich osudem.

BTL jako vždy zdvojnásobí vybranou částku a férově ji pak rozdělí mezi oba příběhy.


Příběh Jarmily

Příběh Járy, pacientky trpící onemocněním ALS, se začal psát na začátku roku 2015. Avšak správná diagnóza jejích potíží zazněla z úst lékařů až v lednu roku 2016, den před Jarčinými narozeninami. Velmi hořký dárek k narozeninám. Tehdy se Jarka rozhodla, že si bude naplno užívat všechny aktivity, které má ráda, a v roce 2016 jezdila na snowboardu, proháněla se v Bulharsku na pobřeží na kolečkových bruslích, jezdila na motorce, nebo si dopřála zážitkovou dovolenou v Thajsku. Už tehdy věděla, že to bude všechno naposledy. Zlomový byl pro ni rok 2017, kdy již chodila natolik obtížně, že ošklivě spadla a musela podstoupit operaci kotníku. Od té doby je na vozíku.

Nemoc Járu ale nezlomila. Snaží se žít stále naplno a užívat si života, jak jen to její zdravotní stav dovolí. Velkou oporou je jí rodina a kamarádka, která jí zároveň pomáhá jako asistentka. 

Jára by potřebovala pořídit nový speciální vozík, neboť nemoc se dále zhoršuje. 


Příběh Michala

Michalovi je 33 let a v důsledku dětské mozkové obrny je celoživotně na vozíku, a v mnoha ohledech je odkázán na pomoc své rodiny a blízkých. Míša žije s rodiči a se svojí sestrou v prvním patře bytového domu. Z koníčků, které má rád, by zmínil četbu knih, poslech hudby a také má zálibu ve videohrách. Michal se co nejvíce snaží zapojovat do každodenního života bez ohledu na celoživotní handicap, a k tomu by mu velmi pomohla nová zdvižná plošina - jediný způsob jak se dostat soběstačně z domu. Stávající plošina v domě je stará a velmi poruchová takže Michal žije stále v obavách, kdy se nebude moct dostat z domu. 

Míša by potřeboval přispět na nákup a instalaci nové plošiny, která by mu pomohla zlepšit kvalitu jeho života, poskytnout mu jistotu a zachovat alespoň stávající míru jeho nezávislosti, která je důležitou součástí jeho života.   

Děkujeme!

108 donations

200 Kč — Marek Hesoun 6 months ago

300 Kč — Anonymous donor 6 months ago

300 Kč — Lukáš 6 months ago

777 Kč — Machancovi 6 months ago

1 000 Kč — Jana 6 months ago

300 Kč — Anonymous donor 6 months ago

500 Kč — Mirka Svobodova 6 months ago

100 Kč — Anonymous donor 6 months ago

600 Kč — Anonymous donor 6 months ago

2 000 Kč — Anonymous donor 6 months ago