Auto pro hendikepovaného Vojtíška

Blansko, Úsobrno / Organizer: Vladimíra Komárková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Auto pro hendikepovaného Vojtíška

Amount raised 56 927 Kč of 200 000 Kč goal
Left -700 days
28 % z původního cíle
The campaign has ended 21. May 2022

Help by sharing

Dobrý den, chtěli bychom Vás touto cestou poprosit o přispění jakékoliv částky na zakoupení novějšího auta pro našeho syna. Vojtíšek se narodil předčasně před cca 16 lety. Přišel na svět už ve 24. týdnu o hmotnosti 740 kg a délce 34 cm. S pomocí lékařů, sestřiček a ostatního zdravotního personálu z porodnice na Obilním trhu si své místo doslova vybojoval.

 Vojtíšek absolvoval hned po narození několik transfúzí, dostával kortikoidy, antibiotika, kyslík, 2x byl na zákroku očí. Ale zvládl to.

 Před odjezdem z Neonatologického oddělení jsme absolvovali školení, jak se o takové živé klubíčko starat a byli jsme připraveni na to, co nás může všechno potkat. Celá Vojtíškova diagnóza se ale rychle začala navyšovat: dětská mozková obrna, retinopatie nedonošených (vada očí), diparéza (částečné ochrnutí nohou), těžká mentální retardace... Vojtíšek ale všechno zvládal, pomaličku nám rostl, přibíral na váze, začal v půlce roku nosit brýle, kde má 11 dioptrií. I tak si začal hrát s hračkami a vydávat zvuky jako normální miminka. V roce a půl bohužel při horečce dostal febrilní křeče, což byl pro nás obrovský milník. Celý rok pak nevydal ani hlásku a zastavil se i jeho celkový vývojMotoricky se s pomocí rehabilitace a speciální tzv.: Vojtovi metody, vyvíjel nakonec na svou situaci docela dobře. Jenomže centrum mluvení už se mu nevyvinulo. Jediné, co doteď umí je „ýýííýý“.

 Dnes náš syn nemluví, musíme ho krmit, všude vozit, dávat mu napít, přebalovat atd. Ale má svůj svět a je šťastný, pokud má, co zrovna potřebuje.

 Momentálně musíme k péči o našeho postiženého syna pořídit auto WV Caddy, k čemuž nám chybí 200 000 Kč. Automobil potřebujeme k dojíždění za lékaři i k běžným denním aktivitám s Vojtíškem. Do teď jsme měli podobný vůz, ale po 17. letech nám už dosluhuje. Máme hypotéku na dům, který je uzpůsobený Vojtíškovým potřebám a něco nás stojí i speciální škola. Při tom, jak šly ceny aut nahoru, si nové auto v našem rozpočtu nyní nemůžeme dovolit.

 Auto je pro nás ale zásadní. Od 7 let Vojtíška vozíme do speciální školy v Blansku. Mají tam i internát, takže ho máme přes týden tam. Je ve stejné budově. Musím říct, že se tam za ty roky pro nás neskutečně posunul. Vojtíšek sedí, leze, s oporou se i postaví a má také konečně nějaké zájmy. Miluje například televizi a pořád se směje. Jeho štěstí dělá šťastnými i nás.

 Můžete mít špatný den, Vojta se pak ale začne smát a hned je nám líp. Děkujeme všem, co nám pomohou jakoukoliv částkou. 

Díky za Vaši podporu!

11. 07. 2022

Dobrý den,

chceme poděkovat vám všem kteří jste nám přispěli do naší sbírky. Omlouvám se, že opožděně,. Auto už máme doma, dávali jsme je na úpravu zadního sedadla,jde nám otáčet a pomáhá nám to ,když dáváme Vojtíška do auta.

Moc nám to pomohlo,ještě jednou děkujeme moc .Komárkovi z Úsobrna

41 donations

500 Kč — Pavel :-) 2 years ago

2 112 Kč — Monika Martinkova 2 years ago

“Přeji hodně šťastně najetých km. :) ”
777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 500 Kč — Rodina Smékalová, mladší 2 years ago

“Vlaďko, moc zdravím a držte se! Veronika”
5 000 Kč — Veronika K. 2 years ago

800 Kč — Denča Bártová 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

10 000 Kč — Břetislav Strnad 2 years ago

2 000 Kč — Jiří Hošek 2 years ago