ŠKOLNÍ CROWDFUNDING

Získej finance na vysněný projekt na tvojí škole.

Pomáhej ve svém okolí.
#moderně

A ještě se něco nauč! (Tuhle část ocení určitě i třídní. :)

znesnáze21 pomáhá realizovat školám a jejich studentům projekty, které inovují nebo jinak zlepšují školní prostředí i život v okolí. A to tak, že s námi můžete snadno a rychle zorganizovat crowdfunding pro váš projekt a zajistit si tak financování. Veškerou administrativu spojenou s konáním veřejné sbírky vyřídíme za vás, vy jen vyplníte údaje pro založení sbírky a po schválení ji sdílíte se svou komunitou. Ta totiž bude pravděpodobně nejvyšším zdrojem darů ve vaší sbírce. 

Haló?

Máš nápad, který udělá tvou školu ještě o chlup lepší, a jedinou překážkou jsou peníze?

Chtěl/a bys někomu ve svém okolí usnadnit život či zlepšit atmosféru školy? Nakoupit nové pomůcky či vybavení na zajímavé sporty?

Jdeme na to!

Bez práce nejsou... však to znáš! Nápad je jen začátek. Co dál?

Jsou nějaká pravidla?

Sbírka musí mít veřejně prospěšný účel. To znamená, že za vybrané peníze můžete se spolužáky vybavit školní klub, nakoupit moderní pomůcky, zorganizovat event, zařídit venkovní třídu. A taky pomoct člověku v nesnázích – přispět na zdravotní pomůcku, nákladnou léčbu, podpořit rodinu po tragédii... je toho spousta dobrého, co můžete udělat.

Hlavně nic nepodcenit

Na přípravu sbírky budeš potřebovat:

  • Souhlasy lidí, kterých se sbírka týká
  • Plán propagace – rádi ti poradíme!
  • Textové a grafické materiály
  • Čas a chuť měnit svět k lepšímu :)

Důležité!

O tom, co se chystá, by měl vždycky vědět učitel/ka či ředitel/ka (nejlépe oba) a také osoba, pro kterou chceš sbírku založit. Vzor souhlasů najdeš tady. Podepsáno? Dobrá práce.

Co je participativní
rozpočet? (Pébéčko)?

Díky Pébéčku můžete vybrat peníze a se všemi spolužáky navrhnout a odhlasovat ten nejlepší projekt ke zlepšení vaší školy. Podrobnosti o Školním Pébéčku naleznete zde.

Týmová práce

Zní to jako školní můra? Neboj, budeš mít naši maximální podporu. Koho v týmu potřebuješ?

  • Hlava týmu (to nejspíš budeš ty :)
  • Copywriter/ka a.k.a. mistr na češtinu
  • Grafik/čka –- esteticky nadaný parťák
  • Specialista na sítě
  • Produkční

Co je to ten crowdfunding?

CROWD = DAV, FUNDING = FINANCOVÁNÍ

Způsob financování projektů, kdy se na potřebnou částku skládá více lidí. Na Tobě bude tyto lidi oslovit! Výtěžkem z crowdfundingu pak můžete financovat vítězné projekty vašeho Pébéčka.

Máš dotazy? Napiš nám na petr.meloun@nfpomoci.cz

Co je školní participativní rozpočet?

Školní crowdfunding odstartovala spolupráce s projektem Participace 21, který mimo jiné pomáhá školám realizovat participativní rozpočet. V něm se žáci a studenti sami zamýšlí, jak z vyčleněných peněz inovovat a vylepšit prostředí školy. Přicházejí s konkrétními návrhy a díky aplikaci Školní Pébéčko hlasují o tom, které projekty škola uskuteční. Pokud vás zajímá více projekt školního participativního rozpočtu, můžete se o něm dozvědět více na této stránce