Vraťme Lukáše zpátky do života

Lukov u Znojma / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vraťme Lukáše zpátky do života

Vybraných 36 063 Kč z 65 000 Kč
Zostáva 13 dní
55 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Lenka a jsem maminka 23letého Lukáše. Bydlíme se synem a manželem v Lukově u Znojma. V loňském roce se nám všem otočil život vzhůru nohama.

Lukáš nejprve v dubnu minulého roku onemocněl klíšťovou meningoencefalitidou. V důsledku tohoto onemocnění upadl do kómatu a bohužel po probuzení z kómatu zcela ochrnul. Začaly mu selhávat orgány a bojoval o život.

Celé týdny ležel na oddělení ARO a po probuzení se po kouskách vracel zpátky do života. Byly to pro nás dny plné zoufalství, kdy jsme nevěděli, jestli náš syn bude žít. Byl uzamčený ve svém těle a komunikoval s námi pouze mrknutím očí.

Nakonec dostal zápal plic a prošel si peklem Lukáš je ale bojovník. S pomocí lékařů a zdravotnického personálu znojemské a brněnské nemocnice, svůj boj o život vyhrál. Učil se znovu mluvit, jíst, sedět a absolvoval léčbu v hyperbarické komoře, kde začal hýbat po třech měsících rukama. V nemocnicích přebýval téměř rok a dnes se Lukáš konečně vrátil domů.

Vzala jsem si v práci 3měsíční ošetřovací dovolenou a budu se teď o něj 3 měsíce starat a rehabilitovat s ním. Na tuto dobu naváže rehabilitační pobyt, který je ovšem nad naše finanční možnosti.

Peníze ze sbírky budou použity na rehabilitace, které Lukáš nutně potřebuje, aby mohl brzy dokončit střední školu a alespoň částečně se vrátit do normálního života.

Bohužel je syn ochrnutý od pasu dolů, a tak potřebuje pomoct s hygienou a je u něj nutná péče 24 h denně. Co vnímáme jako velký úspěch je, že se už začal sám pohybovat na invalidním vozíku. Pevně doufáme, že se jednou postaví zpátky na nohy. Teď už ale víme, že ho čekají roky intenzivních rehabilitací.

Lukáš studuje veřejnosprávní činnost ve Strážnici. Dobře se učil, má ukončený 3. ročník, a pokud půjde vše dobře a my doufáme a věříme, že ano, tak mu škola připraví individuální plán, aby se mohl v září vrátit do školy a pak odmaturovat.

Prosím, pomozte nám na naší cestě. Lukášův stav s sebou přinese ještě spoustu dalších finančních výdajů, avšak rehabilitace bohužel skutečně nepočkají.

Mnohokrát vám děkujeme, za vaši pomoc.

Zbierku dosiaľ podporili 42 darcov

„OD MAMČINÉ BÝVALÉ SPOLUPRACOVNICE LÍDY: DRŽTE SE A BOJUJ LUKÁŠKU.“
252 Kč — Michaela Nováková pred 13 hodinami

777 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

„Držím palce aby se zadařilo a vše se vrátilo co nejvíc do normalu“
500 Kč — Patrik pred 5 dňami

300 Kč — Anonymný darca pred týždňom

200 Kč — Anonymný darca pred týždňom

500 Kč — Radka pred týždňom

200 Kč — Anonymný darca pred týždňom

500 Kč — Anonymný darca pred týždňom

500 Kč — Anonymný darca pred týždňom

777 Kč — Anonymný darca pred týždňom