Podpora pro 128. zakarpatskou brigádu na Ukrajině

Praha / Zbierku organizuje Vasyl Kapustej zc.manzes@jetsupak.lysav

0 %

Podpora pro 128. zakarpatskou brigádu na Ukrajině

Vybraných 5 487 859 Kč z 380 000 Kč
Zostáva 28 dní
1444 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Válka na Ukrajině zasáhla celý svět.

Jelikož jsem původem ze Zakarpatské Ukrajiny (Podkarpatské Rusi), stejně tak jako i moji rodiče, nechceme jen nečinně přihlížet a snažíme se pomoct, jak jen to je možné. Máme tam totiž stále mnoho příbuzných a přátel, kteří nyní v tuto chvíli nasazují své životy v řadách Ozbrojených sil Ukrajiny a brání svobodu a bezpečnost nejen své domoviny.

Proto jsme začali s touto sbírkou materiální pomoci pro konkrétní vojenský útvar, který je složen z lidí ze Zakarpatské Ukrajiny - jde o 128. samostatnou horskou zakarpatskou brigádu - Zakarpatskou legii, jejichž příslušníci, naši známí a příbuzní, se snaží zemi chránit nejlépe jak umí. Jsou mezi nimi i nevojáci, naši přátelé. My jim v tom můžeme pomoci alespoň takto materiálně a dostat k nim pomoc, kterou potřebují.

Z peněz vybraných ve sbírce bude nakoupena materiální pomoc a ochranné pomůcky pro členy této 128. jednotky zakarpatské brigády.

Pomoc je systematická. Posíláme obden materiální pomoc dodávkami na Slovensko-ukrajinskou hranici (přechod Ublja). Tam náš koordinátor (místní dobrovolník) zásilku převezme a uskladní, hned následující den si pro to přijedou dobrovolníci z Ukrajiny skrze tzv. "Zelený koridor" a převezou vše hned na Ukrajinu - nejprve do města Mukačeva, které je domovskou základnou 128. brigády a odtud zásilka putuje přímo na frontovou linii do míst, kde se jednotka zrovna nachází (momentálně je to u Kyjeva a města Sumy).

Materiální pomoc sestává hlavně z: kávy, čaje, cukru, těstovin, rýže, instantních čínských polévek či polévek do hrníčku, nejrůznějších masových konzerv, paštik, sladkostí, příp. dalších jídel, ve kterých je velký obsah cukru, energy drinky, energy tyčinky, suchary, krekry, balené croissanty, hygienické potřeby, léky na zmírnění bolesti, prostředky na zastavení krvácení (např. škrtidla apod.), chrániče na lokte a kolena, vojenská obuv (kanady), rukavice, termoprádlo či teplé ponožky, dalekohledy, neprůstřelné vesty, helmy apod.

Pokud budete chtít někdo pomoci materiálně, můžete přinést jakoukoliv věc uvedenou na výše uvedeném seznamu. Vše organizuji já a moji rodiče. K zastižení jsme kdykoliv na čísle 773 277 883 nebo 608 940 437. Materiální pomoc shromažďujeme na adrese v ul. Na Vrcholu 2582/17, Praha 3 - Žižkov.

Budeme moc rádi za Váš finanční příspěvek na materiální pomoc i materiální pomoc samotnou.

NEPRŮSTŘELENÉ VESTY JIŽ PUTUJÍ NA UKRAJINU

08. 03. 2022

Z vybraných peněz se podařilo vybavit neprůstřelnými vestami a dalším vybavením již více než 30 vojáků.

Děkujeme mockrát všem, kteří přispěli či sdíleli informace o této sbírce mezi svými přáteli, známými, kolegy či rodinou.

Moc si vážíme Vaší pomoci a podpory! Podpora konkrétním vojákům u konkrétní jednotky má svůj smysl a jde o velmi efektivní a konkrétní pomoc!

Sbírka i nadále pokračuje. Kromě neprůstřelných vest budeme také pořizovat i lékařské vybavení pro vojenské mediky v přední linii, aby mohli efektivně zachraňivat lidské životy!

Podílejme se spolu na vítězstvích a úspěších 128. zakarpatské brigády i nadále! Společně k vítězství!

Zbierku dosiaľ podporili 3284 darcov

1 221 Kč — Anonymný darca pred chvíľou

252 Kč — Peter O., SK pred chvíľou

500 Kč — Anonymný darca pred 38 minútami

„Díky za vše, co děláte, držte se! Україна переможе!“
935 Kč — febrik približne pred hodinou

295 Kč — Anonymný darca približne pred hodinou

777 Kč — Anonymný darca približne pred hodinou

„Díky za to, co děláte. Sláva Ukrajině! “
777 Kč — Anonymný darca približne pred hodinou

908 Kč — Veronika Pettersen približne pred hodinou

777 Kč — Milan približne pred hodinou

373 Kč — Anonymný darca približne pred hodinou