Pro maminku Lucku s roztroušenou sklerózou

Praha / Zbierku organizuje Lucie Mollinari zc.manzes@iranillomeicul

{}
0 %

Pro maminku Lucku s roztroušenou sklerózou

Vybraných 48 866 Kč z 70 000 Kč
Zostáva 77 dní
70 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 04. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Lucka je mladá maminka, která už 15 let bojuje s roztroušenou sklerózou. Nemoc v posledním roce hodně postupuje. Zasáhla jí obě oči. Na levé oko je aktuálně téměř slepá. Ztratila cit v nohách a kvůli nákladné imunosupresivní léčbě je od propuknutí koronaviru v podstatě jen doma, protože se musí chránit před nákazou, což značně omezuje její možnosti si vydělat, stejně tak jako ji v tomto směru svazuje její nemoc.

Roztroušená skleróza za sebou bohužel nechává nenapravitelné škody a v posledních 5 letech to souvisí i s vyhřezlými plotýnkami, které ji opět komplikují pohyb a narušují fungování v běžném životě. Lucka navíc zůstala s dcerkou sama a nemá nikoho, kdo by ji pomohl, což celou situaci ještě zhoršuje po finanční i psychické stránce.

Lucka potřebuje peníze na drahé léky, fyzioterapii a rehabilitaci, psychoterapii a rehabilitační pomůcky na cvičení doma, které by jí pomohly se opět postavit na nohy.

Rehabilitace bohužel pojišťovna proplácí jen do určitě míry na nezbytně nutnou dobu, což nestačí ani k vracení citlivosti a funkčnosti nohou, ani proti bolesti zad.

Navíc Lucka díky své nemoci musí brát imunosupresiva, která jsou velmi drahá. Z části je hradí naštěstí pojišťovna, z části je ale musí Lenka doplácet sama. Co ale pojišťovna nehradí vůbec jsou léky k potlačení vedlejších účinků léčby – proti vypadávání vlasů, proti křečím, žaludečním nevolnostem a proti bolesti. Plus samozřejmě výdaje za cesty do Prahy.

Tím, že bere imunosupresiva, musí být extrémně opatrná a vyhýbat se možnostem nákazy. Měla by jíst pouze 100% čerstvé potraviny vzhledem k riziku zánětu žaludku, hodně větrat a dezinfikovat prostory, což bohužel taky není úplně zanedbatelná částka.

Rehabilitačními pomůckami jsou v Lucky případě myšleny balanční podložka, míčky, stepper, rotoped, posilovací systém, který by pomohl posilovat nohy i ruce.

Lucce by ulehčila také psychoterapie, protože roztroušená skleróza hodně zhoršuje psychický stav.

Vždy se starala o druhé, má doma dva zachráněné kocoury z ulice a tím její pomoc zdaleka nekončí. Cokoliv dělá, dělá pro druhé. Nyní je čas, aby někdo pomohl i jí.

Moc děkujeme za vaše dary, které Lucce zjednoduší každodenní život a pomohou v jejím náročném boji.

 

Článek na Refresheru

08. 01. 2022

Poděkování

06. 01. 2022

Chtěla bych poděkovat všem, kteří si přečetli můj příběh a sdílí ho dál. Děkuji všem, kteří přispěli a kteří mi drží palce. Vaše podpora je neuvěřitelná! Chodí mi spoustu krásných zpráv a přání a já jsem za ně neskutečně vděčná. Sbírka je špičkou ledovce, ale taky neuvěřitelnou nadějí, že se můj zdravotní stav alespoň trochu zlepší. Bez vás bych to nezvládla. Přeji hodně zdravíčka a štěstí všem, ke kterým se moje zpráva dostane. Buďte k sobě a na sebe hodní. Díky všem, jste neuvěřitelní.

Zbierku dosiaľ podporili 84 darcov

93 Kč — Anonymný darca pred 17 hodinami

373 Kč — Anonymný darca včera

100 Kč — Anonymný darca včera

„Přeji hodně sil a zlepšení zdraví .Mám tu samou nemoc již 25let. Držte se. “
300 Kč — Anonymný darca včera

95 Kč — Anonymný darca včera

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

„Preji vam,aby se jiz nemoc nezhorsovala a příchodem novych leku se vse obratilo k lepsimu.“
1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

777 Kč — Lukas vp pred 2 dňami

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
34 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Invalidní vozík pro maminku Olgu
77 %

Invalidní vozík pro maminku Olgu

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou
98 %

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou