Odlehčovací pobyt pro Péťu

Šumperk, Moravičany / Zbierku organizuje Soňa Jochecová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Odlehčovací pobyt pro Péťu

Vybraných 3 660 Kč z 60 000 Kč
Zostáva 57 dní
6 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. marec 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Můj syn Petřík je 14letý chlapec s těžkou formou dětského autismu, ADHD a těžkou mentální retardací. Péče o něj je o to náročnější, protože Petr je agresivní a trpí sebepoškozováním, potřebuje celodenní pozornost. Neustále se bojím, aby nezranil sebe, nebo okolí.

Ačkoliv manžel pracuje mimo domov, snaží se s péčí o Péťu vypomáhat, jak to jen jde. Vychováváme ještě 13letou dcerku. Jedinou cestou, aby mohla naše rodina tuto extrémně těžkou situaci zvládnout je syna každý týden v měsíci vozit na odlehčovací pobyty.

Mé zdraví je velmi podlomené, a proto jsem byla šťastná, když se naskytla možnost vozit Péťu vždy na týden v měsíci na odlehčovací pobyt.

Tato služba je finančně náročná a pobyt je od nás velmi daleko, ale je to jediná možnost, jak se hnout z místa a načerpat nové síly, které každý z nás už velmi potřebuje.

Péťa je 180 cm vysoký a váží 145 kg. Když má své záchvaty, což je minimálně dvakrát denně, máme co dělat, abychom neměli úraz my nebo on. Útočí obrovskou silou a je mu jedno koho bije, kope, co rozbíjí. V tu chvíli je zkrátka „mimo“. Velké množství léků, které syn užívá, bohužel neřeší žádný jeho těžký stav, a tak potřebujeme pomoc odborníků a zkušených asistentů, kteří o takové děti pečují.

Naše rodina tím velmi trpí. Nejvíce dcerka, která se dobře učí, ale vše se na její povaze již podepisuje. Odlehčovací pobyt je pro nás jediným východiskem, jak se dát do pořádku. Mít týden odpočinku, věnovat se dceři, jít k lékaři, uklidit, vyspat se...

Byli bychom Vám nesmírně vděčni za jakoukoli pomoc. Pobyt stojí měsíčně 9.179 korun, plus nás čeká 4,5 hodiny dlouhá cesta autem. Tam a zpět. Tam a zpět. S vaší pomocí zaplatíme 6 pobytů v denním stacionáři.

Děkujeme, že nám pomůžete naši situaci zvládnout.

Soňa

Zbierku dosiaľ podporili 6 darcov

212 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

„Držte se rodinko.“
1 221 Kč — Kateřina pred 3 týždňami

„Moc si přeju, abyste nikdy nemusela sobě v duchu ani nikomu dalšímu vysvětlovat, že si musíte odpočinout. Držím vám palce.“
777 Kč — Anna H. pred mesiacom

373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

777 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Přeji mnoho sil!!“
300 Kč — Kateřina pred mesiacom

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
34 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Invalidní vozík pro maminku Olgu
77 %

Invalidní vozík pro maminku Olgu

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou
98 %

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou