Chci znovu chodit a žít muzikou

Břeclav / Zbierku organizuje Pavel Darmovzal zc.manzes@p.pec

{}
0 %

Chci znovu chodit a žít muzikou

Vybraných 102 718 Kč z 350 000 Kč
Zostáva -442 dní
29 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. november 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Bubeník, zpěvák, moderátor, šoumen. Tak to jsem já – Pavel Darmovzal. Tedy býval jsem… V mládí jsem si splnil svůj sen a můj koníček se stal mým zaměstnáním. Žil jsem hudbou, která se mi nakonec stala osudnou. Po hudební produkci v roce 2016 mě napadli a já zůstal s krvácením do míchy ve vážném stavu.

Ze zdravého člověka jsem se stal ze dne na den bezvládným ležákem v ohrožení života. Byl jsem několik dní v bezvědomí, pak mě lékaři uvedli do umělého spánku, aby nedošlo k poškození mozku. Probouzeli mě vždy jen na půl hodiny, když za mnou přišla na návštěvu přítelkyně a mamka, které na mě neustále mluvily.

Byl jsem ochrnutý a ze začátku nikdo nevěděl, jestli se z toho vůbec někdy dostanu. Nejhorší pro mě bylo, že jsem měl rozum v pořádku a dobře jsem věděl, co se děje, ale tělo mě vůbec neposlouchalo. S okolím jsem se domlouval jen mrkáním očí, nedokázal jsem ani pohnout prstem. Později se mi polovina těla začala pomalu probouzet, druhá polovina zůstávala stále ochrnutá.

Strávil jsem 6 měsíců na intenzivní péči v nemocnicích napojen na spoustu různých přístrojů a hadiček. Dnes ke mně domů dochází 3x týdně sestra z Charity, která se mnou cvičí, pravidelně navštěvuji soukromě fyzioterapeutku a taky se snažím cvičit sám. Doktoři mi dávají naději na uzdravení, ale neví, jak dlouho to může trvat.

Bylo mi doporučeno rehabilitovat v zařízeních 3-4x ročně, aby se dostavil viditelný účinek. Naše zdravotnictví mi však umožňuje rehabilitační pobyt pouze jednou ročně, a to v lázních Luže, které jako jediné respektuje moji „tracheostomii“ (slavík), která zabraňuje dušení. Bylo mi doporučeno poohlédnout se po soukromém zařízení, kde ovšem pojišťovny léčbu nehradí. Chtěl bych rehabilitovat ve slovenském ADELI Piešťany. Pobyt v zařízení však stojí přes 100 tisíc korun a musí se opakovat vícekrát. Proto bych rád získal peníze aspoň na 3 rehabilitace.

Aby se o mě moje partnerka mohla starat, musela dát v zaměstnání výpověď a zůstat se mnou bez nároku na jakýkoliv příjem. Potřebuji pomoct s vyřizováním záležitostí na úřadech, hygienou, stravou, oblékáním, přesuny na vozík… Sám nic nezvládnu. Oba jsme odkázáni jen na můj invalidní důchod a příspěvek na opatrovné.

Hudebník Pavel Darmovzal

Pavlovou domovskou kapelou byla kapela LasVegas. Později se přidal k břeclavské skupině Čtyřlístek. A protože jeho životním posláním bylo bavit lidi, vydal se na dráhu dýdžeje. Vystupoval pod jménem DJ Cep.

 

Zbierku dosiaľ podporili 118 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

20 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

150 Kč — Anonymný darca pred rokom

10 000 Kč — EFKO karton, s. r. o. pred rokom

„Drž se!“
150 Kč — Anonymný darca pred rokom

520 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím palce “
1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

700 Kč — Anonymný darca pred rokom

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomozme nemocné rodině válečného veterána
34 %

Pomozme nemocné rodině válečného veterána

Invalidní vozík pro maminku Olgu
77 %

Invalidní vozík pro maminku Olgu

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou
98 %

Usnadněme sourozencům život s cystickou fibrózou