Vojtíškův zrak je poškozen. Ukažme mu svět!

Jičín / Sbírku organizuje Vendula Hlaváčková

{}

Vojtíškův zrak je poškozen. Ukažme mu svět!

0 %

Vybráno 40 106 Kč z 42 000 Kč
Zbývá -37 dnů
Sbírka byla ukončena 17. ledna 2024

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsem maminka 9měsíčního Vojtíška, který se narodil jako "zdravé" miminko. Když byly Vojtíškovi 2 měsíce, byl kvůli zvracení odeslán na UTZ bříška a hlavičky. Následovalo kolečko po lékařích. Všechny příznaky a symptomy, které Vojtíška trápily ukázaly na vzácnou vrozenou vadu a diagnóza zní Septooptická dysplazie. Chlapec také nemá vyvinuté oční nervy a špatnou funkci vykazuje i podvěsek mozkový, což způsobuje hormonální poruchy.

Vojtíškův zrak je natrvalo poškozený, vidí jen na pár cm a prostorové vidění nemá vůbec.


Docházíme na kontroly na neurologii, endokrinologii, oční a spolupracujeme s ranou péčí Sluníčko a jejich zrakovou terapeutkou.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na speciální potřeby týkající se Vojtíškova zdravotního stavu, léčbu, hygienické pomůcky i doplňky stravy.

Veškerá vyšetření, za kterými jsme dojížděli a kontroly na které jezdíme, jsou na úkor manželovi práce, který si musí brát často volno a jezdit s námi do 50 Km vzdálené nemocnice, protože já jsem bez ŘP. S tím se samozřejmě pojí i naše snížené příjmy.

Zima pro nás bude velmi náročná. Navíc se nestaráme pouze o Vojtíška, ale i o jeho sourozence, kteří jsou opravdu skvělé a velmi nápomocné děti.

Zaslouží si, jak se říká, první poslední, ale realita je jiná. Vojtíšek sice moc nevidí, ale jinak je to zlatý, vysmátý chlapeček, který jde do všeho po hlavě a je obklopen jen samou láskou.

Za jakoukoli pomoc děkujeme.

Rodina Vojtíška


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Novinky :)

14. 12. 2023

Včera Vojtíšek podstoupil další kontrolu na neurologii. Bohužel vlivem naší paní "zubařky", která k němu nebyla empatická a vyšetření u ní bylo jedno velké trauma, na sebe nenechá sáhnout od cizích. Takže vyšetření s pláčem, naštěstí je paní doktorka úžasná a Vojtíška dál netrápila. Dle jejich slov ukázkové 11 měsíční "miminko"😁 Od návštěvy zubařky je to občas i doma nahoru a dolů, ale snažíme se, aby to byl zase náš spokojenej smíšek ❤️

Malej smíšek

30. 11. 2023

Běží poslední měsíc a už to bude rok, co je smíšek s námi 🥰 Přesně den po Štědrém dni to bude rok,co jsme dostali nejkrásnější dáreček🥰

Poděkování

04. 11. 2023

Děkujeme všem dárcům, nesmírně si vaši pomoci vážíme a za Vojtíška posíláme velké díky 🥰

Dnes jsme se dočkali prvního zoubku 😁 Vojtíšek začíná "ťapat", s tím přicházejí i nehody, ale je to šikula, narazí, oklepe se a pokračuje znovu 😊 Má libaci období, takže od rána do večera pusinkujeme😁

Sbírku již podpořilo 98 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před měsícem

„Ať se daří.“
1 000 Kč — Pavel před měsícem

25 Kč — ♥️ před 2 měsíci

200 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

„Vojtíšku přejí ti abys VŠE v ŽIVOTĚ zvládnul na VÝBORNOU a držíme ti s mýma dětma i prstíky u nohou.Mám doma stejně mladé miminko které je jako tvá kopie:))“
1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

500 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

252 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 měsíci