Splníme sen lidem s hendikepem: vyrazí se potápět v moři!

Psáry / Sbírku organizuje Stanislav Hemrle

{}

Splníme sen lidem s hendikepem: vyrazí se potápět v moři!

0 %

Vybráno 33 128 Kč z 50 000 Kč
Zbývá -400 dnů
Sbírka byla ukončena 19. dubna 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Náš speciální potápěčský klub Marlin se vyznačuje tím, že se potápí a plave s lidmi s mentálním a kombinovaným postižením. Našimi klienty jsou často autisté, lidé s Downovým syndromem, lidé po obrně, či s vrozenou vadou, kteří jsou často zcela odkázáni na lůžko, nebo vozík. Náš klub provozujeme při Domově Laguna Psáry, bohužel nemáme ale dostatek financí, abychom mohli splnit našim klientům sen – vyrazit potápět se přímo v moři! 

Je neskutečné vidět tyto lidičky, jak ve vodě, v „nulové gravitaci“, mobilizují svoje síly, fyzické i duševní. Těší se na každý trénink a ponoření.  

Jak sbírka pomůže?

Potápíme se pod záštitou NAUI, což je jedna z nejstarších a nejrenomovanějších světových organizací potápěčů. Vedoucím našeho klubu je také člen a instruktor této organizace. Pochopitelně takové potápění je velmi náročné, jak na technické vybavení, které se drobně liší od „klasického“ (celoobličejové masky, atd), tak na nutnost velkého počtu asistentů – instruktorů. Naším velkým snem a tímto projektem je vybrat dostatečné množství peněz, abychom mohli v letošním květnu dostat klub k moři.

Všichni „vedoucí klubu“ pracují na bázi dobrovolnictví. Peníze ze sbírky bychom rádi použili hlavně na financování projektu „dostat Klub a jeho členy k moři“, tj. na dopravu, ubytování, speciální vybavení, ... to vše si bohužel u péče o tento typ potápěčů s sebou nese poměrně vysoké náklady. 

Moc děkujem. 

Sbírku již podpořilo 33 dárců

500 Kč — Milda Š. před rokem

„Parádní projekt. Držím palce, ať se to povede!“
1 000 Kč — Ondřej Kácha před rokem

„❤️“
373 Kč — Pavlina Hochstaiger před rokem

„Moře, jedeeem!“
1 221 Kč — Anonymní dárce před rokem

5 000 Kč — More gadžo Bajo před rokem

777 Kč — Anonymní dárce před rokem

400 Kč — Anonymní dárce před rokem

„Šťastnou cestu!“
777 Kč — Anonymní dárce před rokem

500 Kč — Anonymní dárce před rokem

2 112 Kč — Anonymní dárce před rokem