Rozvažme Nicolettce jazyk logopedií a ergoterapií

Plzeň / Sbírku organizuje Nikola Žerebov

{}

Rozvažme Nicolettce jazyk logopedií a ergoterapií

0 %

Vybráno 9 400 Kč z 9 360 Kč
Zbývá -812 dnů
Sbírka byla ukončena 23. dubna 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jsme rodiče 2,5leté Nicolettky. Je to moc šikovná a krásná holčička. Od narození krásně Nicolettka rostla, mluvila a vyvíjela se jako každé malé dítě, avšak zlom přišel po jednom roce věku, když postupně přestala říkat slova, která se naučila a náhle se nám ani nedívala do očí.

 V osmnácti měsících Nicolletky jsme u pediatričky zjistili, že naše dcera má pravděpodobně poruchu autistického spektra. Více jsme se tedy na ni zaměřili. Zjistili jsme, že je velmi hyperaktivní a je veliký problém ji něco naučit, protože neudrží dlouho u ničeho pozornost. Od té doby jsme chodili k různým specialistům, ale vzhledem k věku naší dcerky zatím nemáme stanovenou hlavní diagnózu. Byl to pro nás velký šok, když jsme si uvědomili, že naše dcerka je jiná, ale i tak ji milujeme a snažíme se jí věnovat, co nejvíce to jde. 

 Nicolette umí dát najevo lásku a je společenská. I ostatní děti má ráda, ale tím, že nemluví, tak s nimi nedokáže navázat kontakt.

 Klasickou logopedii má dcera zajištěnou a hrazenou zdravotní pojišťovna, avšak taková jí nestačí. Zajistili jsme jí tedy ještě soukromou logopedii, kterou jsme si předplatili. Samozřejmě až lekce vyčerpáme, tak budeme muset platit další. Místo školky s dcerou navštěvujeme mateřská centra, aby byla zvyklá na děti. Zajistili jsme jí také další dostupnou péči, která malými krůčky Nicolettce pomáhá.

 Dcerka by měla chodit na ergoterapie, ale bohužel v našem městě nejsou žádné, které by hradila pojišťovna.

 Zažádali jsme před několika měsíci o příspěvek na péči, avšak byl nám zamítnut, odvolali jsme se, ale dosud nemáme rozhodnutí. Nicolette nám dělá velkou radost a stále se posouvá, proto věříme, že se jednoho dne rozmluví. Péče o ni je prakticky 24hodinová záležitost. Nemá totiž pud sebezáchovy, nerozezná nebezpečí, nerozumí situacím. Pít a najíst se sice dokáže, ale pouze s asistencí.

 Pokud nemá záchvat vzteku (většinou kvůli tomu, že jí nerozumíme), tak je jinak veselá i klidná. Přijde nám, že je pořád šťastná, a to obzvlášť, pokud je venku, či v bazénu. Ráda si také maluje, vyrábí a lepící z papíru.

 Vybrané peníze využijeme pro potřeby naší dcery, hlavně k platbě speciálních lekcí, které budou podporovat její tělesný a mentální vývoj, dále k platbě logopedie. 

 Mockrát děkujeme všem, kteří přispějí.

Poděkování všem dárcům

01. 06. 2022

Vážená a milá nadace,

chtěli bychom poděkovat Vám, dárcům a všem, kteří nemocným dětem pomáhají, za spolupráci a štědrý příspěvek pro naší dcerku Nicolette. Má diagnostikován opožděný vývoj řeči, ADHD a není vyloučen autismus. Dcera díky vašemu daru navštěvuje ergoterapii, má soukromé lekce logopedie a senzomotoriky. Všechny tyto aktivity napomáhají k rozvoji sebeobslužných dovedností dcerky, sociálních a kognitivních schopností. Vidíme veliké zlepšení v chování, sebeobsluze, rozvoji kognitivních a sociálních dovedností. Velmi si Vaší pomoci vážíme a z celého srdce všem děkujeme.

S pozdravem a přáním všeho dobrého,

přeje rodina Nicolettky

Sbírku již podpořilo 17 dárců

252 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Niki držím palečky.Nicoletka je úžasná❤️“
500 Kč — Lenks před 2 lety

„Snad pomůže aspoň trochu “
100 Kč — Barbora Ježková před 2 lety

252 Kč — Jana před 2 lety

300 Kč — Anna Tauerová před 2 lety

„Držím palce, aby sa požadovaná čiastka vyzbierala... Veľa šťastia!“
200 Kč — Stanka před 2 lety

200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety