Rosťa potřebuje nový kocheární implantát

Brno / Sbírku organizuje Šárka Jochmanová zc.manzes@aenorahs

{}
0 %

Rosťa potřebuje nový kocheární implantát

Vybráno 16 815 Kč z 26 000 Kč
Zbývá 17 dnů 65 % z původního cíle

Sbírce pomůžete i sdílením

Rostíček se i přes bezproblémové těhotenství narodil předčasně v 7. měsíci s velmi nízkou porodní váhou. Už od začátku bylo jasné, že o svůj život bude muset bojovat. Po více než dvou měsících na JIP a neonatologii s plicní ventilací pro celkovou sepsi a léčbě antibiotiky nás konečně pustili domů. Vyšetření ukázala, že malý má poškozený sluch, čemuž rozhodně nepřispěla i další prodělaná onemocnění dýchacích cest, včetně zápalu plic, a opakované užívání antibiotik. K celkové diagnóze se, bohužel, přidala také epilepsie se svalovým napětím.

Rostík byl shledán prakticky hluchým. Vzhledem k tomu, že naslouchadla v jeho věku neměla žádný efekt, byl mu ve FN Motol voperován kochleární implantát, díky kterému začal konečně slyšet.

Dnes je Rosťa již dvanáctiletý kluk. Zůstává však v mnoha ohledech nesoběstačný. Je nutný celodenní dohled, nezvládá jakoukoliv sebeobsluhu. Potřebuje plenky, přijímá pouze kašovitou stravu, jeho chůze je nestabilní. Kochleární implantát pro nás znamená jedinou možnost komunikace – Rostík nemluví, rozumí pouze několika základním výrazům, které mu pomáhají alespoň trochu se ve světě orientovat. Původní implantát má však omezenou životnost na 10 let a nyní dosluhuje.

Máme šanci jej nyní vyměnit za nový, modernější s lepšími vlastnosti a menší poruchovostí. Zdravotní pojišťovna však hradí 75 % z pořizovací ceny přístroje, zbytek nákladů nese pacient, což je v našem případě cca 52 000 Kč.

Vzhledem ke stupni závislosti nechodí maminka do práce, synovi byl přiznán 4. st. příspěvku na péči. Není tedy v jejích možnostech našetřit doplatek pořizovací hodnoty přístroje.

Díky podpoře přátel máme našetřenou už polovinu této částky, druhá však stále schází. Obracím se na Vás proto s velkou prosbou o pomoc s dofinancováním ceny implantátu. Díky němu bude Rosťa schopen ještě lépe vnímat svět!

Sbírku již podpořilo 34 dárců

„Přeju hodně síly a důvodů k radosti!“
850 Kč — Lenka před 14 hodinami

„Ať se Rostíkovi daří😘“
100 Kč — Andrea včera

„♥️🍀♥️❤️“
222 Kč — Maminka jiného Rostika před 3 dny

1 000 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 4 dny

„Ať se daří !“
373 Kč — Tom a Johanka před 4 dny

„Hodně hodně štěstí 🥰“
373 Kč — Petra Nohejlová před 4 dny

„Posíláme hodně sil!“
400 Kč — Anetka + Luboš před 4 dny

„Hodně štěstí 🙏“
50 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

121 Kč — Anonymní dárce před 5 dny

Další běžící sbírky

Sestřičky sestřičkám
10 %

Sestřičky sestřičkám

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí
48 %

Cesta k DOMOVU pro maminku a 5 dětí

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů
4524 %

Notebooky pro distanční výuku dětí samoživitelů