Rehabilitace pro Ivetu

Praha 9 / Sbírku organizuje Iveta Valová

{}

Rehabilitace pro Ivetu

0 %

Vybráno 55 526 Kč z 52 000 Kč
Zbývá -890 dnů
Sbírka byla ukončena 04. února 2022

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

Jmenuji se Iveta. Je mi 52 let. Přišla jsem na tento svět dříve, v 6 měsíci, ale jako zdravé dítě. Do 2 let jsem chodila, ale pak mi diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Od 3 let jsem vyrůstala v ústavu pro tělesně postižené v Bratislavě. S rodinou jsem byla v kontaktu jen o prázdninách.

Rehabilitovala jsem jen v rámci daných možností, takže jsem se ze stavu ležící osoby posadila na vozík.

Vystudovala jsem základní školu a gymnázium. Po škole jsem se odstěhovala z malé vesnice na Slovensku do Prahy, kde jsem měla větší možnost žít šťastný a naplněný život, navzdory mému hendikepu.

Musela jsem se o sebe postarat. Našla jsem si práci, samostatné bydlení, udělala jsem si řidičák, to moje možnosti rozšířilo a mohla jsem žít běžným životem. Při práci mi ale nezbýval čas na rehabilitaci a ani jsem nepociťovala velkou potřebu, ale časem se začalo projevovat tuhnutí svalů a kloubů a s tím přicházely i bolesti.

V současné době je pro mě rehabilitace nutností k udržení mého zdravotního stavu.

To, co mi dříve nedělalo problém, teď už problém je. Jednostranná zátěž zádových svalů při celodenním sezení na vozíku mi způsobuje bolesti. Naložit a vyložit vozík do auta, nebo se otočit z boku na bok je už hodně namáhavé.

Nemám nikoho, kdo by se o mě mohl postarat, vlastní rodinu ani děti nemám, a tak jsem začala hledat cestu, jak svoje tělo podpořit, abych byla co nejdéle schopná se o sebe postarat sama. Chodím na speciální masáže, díky kterým se moje tělo probouzí a ukázalo se, že je tu možnost vrátit tělo do běžného fungování, a to vhodným způsobem rehabilitace – neurorehabilitací.

Neurorehabilitace mi přinese nejen úlevu, ale i možnost zlepšení stávajícího stavu.

Zdravotní pojišťovna ale neuro fyzioterapii nehradí. 14 dní rehabilitace přizpůsobené přímo pro mě stojí 52 000 Kč. To si bohužel z mého rozpočtu nemohu dovolit. Zejména v současnosti, kdy jsem přišla o zaměstnání, a tedy i o větší část příjmu. Nyní žiji jen z invalidního důchodu.

Proto se s důvěrou obracím na Vás s prosbou o finanční příspěvek na výše zmíněnou rehabilitaci. Věřím, že mi tak pomůžete nejen od bolesti, ale budu pak moci naplno fungovat v běžném životě a budu mít i sílu znovu nastoupit do práce.

Děkuji.

Ještě jednou VELIKÉ DĚKUJI ze srdce všem s dárcům

16. 03. 2022

Děkuji opravdu ze srdce všem svým neznámým dárcům , rodině, blízkým přátelům a kamarádům za obrovskou podporu. Mám obrovskou radost, že se nám společně podařilo v této sbírce dojit do cíle. Kam se můj život a tělo posunulo díky Vaší pomoci je vidět z fotky. To co prožívám v srdci se nedá napsat do slov.

Mnozí víte , že se nevzdám a hledám novou cestu jak jít dál. Děkuji za radost a možnost i díky vám se můj život posunul a můj sen se po malých krocích plní

Děkují všem dárcům. Dosáhněme spolu víc? Věřím, že chcete být u toho.

27. 01. 2022

Milí moji dárci známý i neznámý děkuji Vám z celého srdce. Mám velikou radost, že díky vám sbírka dosáhla 100% . Nesmírně si to vážím a věřím, že mně rádi podpoříte na mé nové cestě. Tohle je první etapa.

Jsem si vědomá toho, že je to dlouhá cesta. Pro mně osobně životní výzva. Pro dosažení nejlepšího výsledku je potřebná další rehabilitace. Nebude to za měsíc ani za dva, ale můj cíl je velký. Mám další termíny neurorehabilitace březnu a květnu, proto bych ráda ve sbírce pokračovala.

Uvědomuji si, že bez vaší obrovské podpory a sdílení by to nebylo možné.

Všechny dárce budu informovat a dělit se o své pokroky. Věřte mi já se nevzdám. Už mám vyhlídnuté chodítko věřím, že budu v jiné poloze než jsem zvyklá. Děkuji vám za vaši obrovskou podporu.

Sbírku již podpořilo 59 dárců

„Ivetko, ať je ti rehabilitace k užitku “
2 000 Kč — Blanka před 2 lety

„Ahoj Iveto, vzpomínáme na společná léta na Vinohradech a zdravíme Tě z Liberce. :-) “
3 000 Kč — Jenda a Andy Světlíkovi před 2 lety

„Kapka v moři, z lásky...“
200 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

500 Kč — Jana Gabrhelová před 2 lety

„Milá Ivet, držíme Ti palce, aby Ti rehabilitace pomohla a aby se Ti plnila i další přání! Douho jsme se neviděli, ale rozhodně jsme na Tebe nezapomněli :)“
1 000 Kč — Adéla a Karel Poustkovi před 2 lety

„Tak si dám repete. Už se to blíží. “
252 Kč — Mirek před 2 lety

1 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

„Kéž je ti dobře a příjemně!“
500 Kč — Lucka před 2 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety

3 000 Kč — Anonymní dárce před 2 lety