Projekt MAMA

Jaroměř / Sbírku organizuje Jana Pechlátová

{}

Projekt MAMA

0 %

Vybráno 411 051 Kč z 200 000 Kč
Zbývá -164 dnů
Sbírka byla ukončena 02. listopadu 2023

Pomozte sbírce na znesnáze21 sdílením

V sobotu a neděli 14. a 15. října představí fotografka Jana Pechlátová svůj charitativní projekt MAMA v Umělecké kolonii na pevnosti v Josefově. Rozsáhlá výstava a křest knihy, která propojuje fotografie s příběhy matek, představuje i takové tváře mateřství, o kterých se běžně nemluví.

Díky podpoře nadačního fondu Lilie Khousnoutdinové Propolis33 a české oděvní značce Buga.cz, kteří pokryli veškeré náklady na vznik a tisk knihy MAMA, může tato akce proběhnout jako charitativní - na podporu rodin z Královédvorska a okolí, které se kvůli nemoci či postižení dítěte dostali do finanční nouze. Z rámci celé výstavy tak můžete přispívat vybraným rodinám a odměnou za každý příspěvek vám bude zdarma kniha MAMA.


KOMU PENÍZE Z VÝSTAVY POPUTUJÍ?

Sašík Keller- Sašík utrpěl při porodu vážné poškození mozku a lékaři mu nedávali téměř žádnou naději. Chlapec však bojoval a po pár dnech se probudil z komatu. Čelil však svalovým křečím a záškubům a kvůli těžké spasticitě se první rok a půl nemohl hýbat, polykat a zápasil s extrémním refluxem a pravidelným zvracením. Až 20krát za den si protrpěl epileptický záchvat a v podstatě byl odsouzen na celoživotní lůžko. Rodiče to však nevzdávají a dopřávají synovi pravidelné neurorehabilitace a ten se díky nim velmi zlepšuje. Možnost v nich pokračovat je pro rodinu velkou nadějí.


Radek Polaczyk- Radek se narodil příliš brzy. Předčasný příchod na svět mu způsobil pohybové i mentální omezení. K tomu všemu je Ráďa i nevidomý. Na péči, nepřetržitou, je maminka Zorka sama, která se vytrvale snaží zajistit synovi kvalitní a pestrý život. Díky štědrosti dárců mají Zorka s Ráďou speciální kolo. Peníze z knihy MAMA jim dopomůžou finančně nejen na běžný provoz, ale třeba se díky vám podívají i do vzdálenějších koutů naší země.


Matyášek Exner- Matyášek se narodil zcela zdravý. Na pravidelné prohlídce však lékařka zaznamenala hypotonii. Po odborných vyšetřeních mu bylo diagnostikováno genetické onemocnění SMA (spinální svalová atrofie I. stupně, tedy nejtěžší forma). I přes včasné zahájení léčby stihla SMA svaly poškodit fatálně. Prognóza zněla, že chlapeček nebude nikdy sám sedět, lézt ani chodit. Matyášek je však bojovník a dělá velké pokroky. Pomáhají mu pravidelné terapie a rehabilitace, které jsou ale velmi nákladné.


Daník Bureš- dvanáctiletý nechodící chlapeček z malé obce u Dvora Králové nad Labem, který od narození trpí spastickou formou dětské mozkové obrny. Terapie, které Daníkovi nejvíce pomáhají, jsou pro rodinu velice finančně náročné, neboť nejsou hrazeny pojišťovnou.


Jiřík Hanák- Jiřík byl donedávna pětiletý zvídavý klučina, který s mámou a tátou bydlí ve Dvoře Králové nad Labem. Společně by měli prožívat novou a úžasnou životní etapu – před pár týdny se rodina rozrostla o dalšího člena, malého Adámka. Jiříkovu roli velkého bráchy však narušila zákeřná nemoc – akutní leukémie. Malý hrdina bojuje o svůj život na dětském onkologickém oddělení.


Sbírku již podpořilo 12 dárců

„❤️“
777 Kč — Barbora před 6 měsíci

„QR platby za období 11.-15.10.2023, 60 dárců“
46 416 Kč — QR platby před 6 měsíci